×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Pērkona negaisa dēļ bez elektrības ap 25 000 mājsaimniecību

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Pērkona negaisa izraisīto bojājumu dēļ bez elektrības padeves otrdien līdz plkst.21 bija aptuveni 25 000 mājsaimniecību, informē AS “Sadales tīkli”.

Visvairāk elektroapgāde traucēta valsts austrumos  – Balvu, Rēzeknes, Daugavpils novados. Vislielākais atslēgto klientu skaits ir Ludzas un Krāslavas novadā, jo spēcīgā pērkona negaisa dēļ bez sprieguma ir Ludzas 110 kV (kilovoltu) apakšstacija un divas 110 kV līnijas.

Elektroenerģijas piegādes traucējumi vērojami arī Vidzemē – Valmieras un Rūjienas apkaimē un valsts dienvidos – Bauskas novadā.

Uzņēmuma dispečeru apkopotā informācija liecina, ka bojājumi elektrotīklā spēcīgā lietus un negaisa dēļ rodas no jauna un tiek novērsti atbilstoši vētras pārvietošanās ceļam.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka joprojām vietām gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām 20-24 metri sekundē, stiprām lietavām, iespējama arī lielgraudu krusa. Tiek prognozēts, ka stiprs pērkona negaiss saglabāsies arī naktī uz trešdienu, tāpēc AS “Sadales tīkls” operatīvās izbraukumu brigādes turpina strādāt pastiprinātā režīmā.

Šobrīd elektroenerģijas piegādes atjaunošanas darbos ir iesaistītas 69 brigādes, 35 no tām strādā valsts austrumos. Lai darbs notiktu raitāk, elektroenerģijas piegādes atjaunošanā piesaistīti arī darbuzņēmēji – elektromontāžas uzņēmumi.

Raksturojot vēja, lietus un zibens izraisītos elektrotīkla bojājumus, visvairāk ir gadījumi, kad tiek lauzti elektrolīniju balsti, kā arī nolauzti koki un zari, kas krītot pārrauj elektrolīniju vadus.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un ziņot par bīstamām situācijām Klientu servisam pa diennakts bezmaksas tālruni 80200404.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+