Kultūra
Mūzika

“Pērkonam” veltītā filma piedzīvojusi pirmizrādi Parīzē; Latvijā – septembrī0

Ekrānuzņēmums no Vimeo.com

Filmas “Pērkons: A VR Rockumentary” pirmizrāde 25. maijā Parīzē izstādē “VivaTech” tomēr notikusi, savukārt jau 1. septembrī gaidāma tās pirmizrāde Latvijā, portālu LA.lv informēja filmas idejas autors Korijs Makleods.

“Tā bija ļoti aizkustinoša diena, jo skatītāji ļoti emocionāli reaģēja uz VR filmu,” e-pastā raksta Korijs Makleods. Skatītāju iespaidus un reakciju var pavērot īsā video no pirmizrādes, – kā jau minēts, filma veidota virtuālās realitātes (VR) tehnoloģiju palīdzību, tieši tādēļ par pirmizrādes vietu arī izvēlēta tehnoloģiju izstāde.

Raksts turpinās pēc video.

Sākotnējā informācija par ķīniešu investora “Alibaba” iejaukšanos un aizliegumu demonstrēt filmu attiekusies uz izstādes sadaļu “Alibaba VR Park”, kur tā sākotnēji plānota, paskaidroja Korijs Makleods. “Bet, kad mūsu māsu firma Parīzē, “Marcel”, uzzināja ka “Alibaba” mūs bloķējuši, viņi dažas dienas pirms “VivaTech” piedāvāja savu stendu. Manuprāt, ļoti smuks brīdis, kad franči nāk palīgā latviešiem,” komentēja filmas veidotājs.

Saistītie raksti

Filmu pie sevis demonstrēt esot piedāvājis arī virtuālās realitātes muzejs Parīzē, pauda Makleods. Savukārt jau rudens sākumā to varēs noskatīties un novērtēt arī Latvijā.

“Pērkons: A VR Rockumentary” ir Mineapolē bāzētas reklāmas aģentūras “Fallon” darbs, idejas autors – Korijs Avots alias Cory McLeod, kuram ir latviešu saknes.

LA.lv