Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
9. janvāris, 2013
Drukāt

Pērkot auto līzingā, svarīgākais ir cena un degvielas patēriņš

Foto - LETAFoto - LETA

Autovadītāji Latvijā, iegādājoties automašīnu līzingā, kā būtiskākos faktorus norāda tās cenu un degvielas patēriņu, liecina “Swedbank” veiktā aptauja. Iegādājoties automašīnu līzingā, tās cenai uzmanību pievērstu 68% aptaujāto, bet degvielas patēriņam – 67% aptaujāto.

Gandrīz puse jeb 48% aptaujāto atzinuši, ka pievērstu uzmanību arī automašīnas dzinējam. Savukārt par maznozīmīgāko faktoru atzīts automašīnas vizuālais izskats, tam uzmanību pievērstu 5% aptaujāto.

Vēl 39% respondentu domā, ka uzmanība jāpievērš arī auto zīmolam un reputācijai, kā arī komplektācijai. Trešdaļa autobraucēju uzskata – pirms iegādāties automašīnu, jānoskaidro ikgadējā ceļa nodokļa izmaksas un tas, vai konkrētā automašīna nav bijusi iesaistīta kādos ceļu satiksmes negadījumos. Automašīnas vērtībai pēc līzinga nomaksas un amortizācijas izmaksām uzmanību pievērstu attiecīgi 27% un 26% autovadītāju.

Iegādājoties auto līzingā, vīrieši vairāk nekā sievietes pievērstu uzmanību spēkrata zīmolam un tā reputācijai – attiecīgi 44% vīriešu un 34% sieviešu. Savukārt dāmas biežāk vērtētu auto pēc tā cenas, degvielas patēriņa, kā arī ikgadējām ceļa nodokļa izmaksām. Sievietes arī biežāk norādījušas, ka painteresētos, vai auto iepriekš nav bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā. Kopumā šāda piesardzība vairāk raksturīga autobraucējiem pēc 40 gadu vecuma.

Galvaspilsētā dzīvojošie autovadītāji piešķir lielāku nozīmību auto zīmolam un reputācijai. Savukārt ārpus Rīgas mītošajiem autovadītājiem vairāk ir svarīga auto komplektācija, ikgadējās nodokļu, kā arī auto amortizācijas izmaksas.

“Swedbank” aptauja veikta 2012.gada decembrī sadarbībā ar “Snapshots”, aptaujājot 514 autovadītājus vecumā no 18-74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Bankā informēja, ka ar “Swedbank līzinga” palīdzību katru darba dienu vidēji seši klienti iegādājas auto.

Autovadītāji arvien vairāk domā ne tikai par spēkrata sākotnējo tirgus vērtību, bet arī par uzturēšanas izmaksām. Priekšroka tiek dota praktiskam auto, kura motora tilpums nepārsniedz divus litrus. Tā var ietaupīt uz degvielas, amortizācijas, nodokļu un apdrošināšanas izmaksām, norāda “Swedbank” Privātpersonu Finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+