×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Permas mākslinieks uzzīmējis grafiti ar krustā sistu Gagarinu (1)

Foto: Aleksandra Žuņeva VKontakte kontsFoto: Aleksandra Žuņeva VKontakte konts

Grafiti mākslinieks Aleksandrs Žuņevs uz kādas mājas sienas Permā uzzīmējis krustā sistu Gagarinu, raksta portāls Gazeta.ru.

Savā VKontakte kontā mākslinieks norāda, ka iedvesmu viņam devusi divu svētku – Kosmonautikas dienas un Lieldienu – sakrišana vienā datumā. “Man šķiet, tāda kalendāra sakritība ir ļoti simboliska, jo zinātne un reliģija ilgu laiku atradusies pretējās barikāžu pusēs, cenšoties atkarot savu ietekmes daļu uz prātiem,” raksta Žuņevs.

Pēc mākslinieka vārdiem, Gagarins ir “zinātnes Jēzus”, kurš sevī iemieso līdzsvaru starp reliģiju un zinātni, kuras tomēr katra agresīvi aizstāv savas pozīcijas. Žuņevs raksta, ka viņam gribētos zinātni un reliģiju pasargāt no jaunām kļūdām, piemēram, Džordano Bruno sadedzināšanas atkārtošanas, “lai pēc tam daudzus gadus vēlāk nenāktos reabilitēt kādus nevainīgi nomocītus radītājus – māksliniekus, mūziķus, izgudrotājus, kuri apšauba iestāvējušās dogmas”. Žuņevs norāda, ka tādi cilvēki parasti paliek nesaprasti, jo ir piedzimuši pārāk agri un viņu idejas apsteidz savu laiku.

Tāpat mākslinieks sava darba aprakstā aizrāda, ka Krievijā kļūst arvien vairāk ticīgo, valsts baznīcai atdevusi īpašumus, tādēļ vairs nebūtu nepieciešams savstarpēji sacensties. “Tomēr raganu medības turpinās: no reliģijas inkvizīcijas cieš mūsdienu mākslinieki, bet zinātne kļuvusi dogmatiska kā viduslaiku baznīca un nepielaiž alternatīvu viedokļu paudējus pie projektu īstenošanas,” skaidro Žuņevs.

Siena, uz kuras mākslinieks atainojis krustā sisto Gagarinu, atrodas kaimiņos bijušajam kosmonautikas institūtam, bet tajā pašā kvartālā atrodas Spaso-Preobraženskas katedrāle, kurā padomju laikā bija izvietota Permas Mākslas galerija un tās kolekcijā iekļauti t.s. Permas Dievi – vienīgās Krievijas teritorijā atrastās Kristus koka skulptūras.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. dikti lepojas ar savu stulbumu

Draugiem Facebook Twitter Google+