×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Pērn bruņotajos spēkos konstatēti 184 militārās disciplīnas pārkāpumi (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušā gadā Nacionālajos bruņotajos spēkos konstatēti 184 militārās disciplīnas pārkāpumi, kas ir krietni mazāk nekā gadu iepriekš, kad bruņotajos spēkos tika konstatēti 250 pārkāpumi, liecina Aizsardzības ministrijas izveidotajā portālā “sargs.lv” pieejamā informācija.

Militārās policijas apkopotā informācija liecina, ka pērn 72 izdarītie disciplīnas pārkāpumi saistīti ar nolaidīgu dienesta pienākumu izpildi, 25 pārkāpumi – ar neattaisnotu dienesta kavēšanu, 11 – ar atrašanos patvaļīgā prombūtnē ilgāk par trim diennaktīm, 30 – ar alkohola vai narkotisko vielu lietošanu, septiņi – ar iekšējā un sardzes dienesta pildīšanu, bet 14 pārkāpumi – ar nolaidīgu attieksmi pret dienesta mantu.

Pērn konstatēti arī 13 reglamentu pārkāpumi karavīru savstarpējās attiecībās, kā arī vairāki cita veida pārkāpumi.

Par izdarītajiem disciplīnas pārkāpumiem pērn sodīti 167 karavīri un zemessargi. 13 karavīri disciplīnas pārkāpumu dēļ atvaļināti no dienesta pirms profesionālā dienesta līgumu termiņa beigām.

Deviņos gadījumos piemērotais disciplinārsods pārsūdzēts Aizsardzības ministrijas Apelācijas komisijā.

Izskatot septiņas lietas, Apelācijas komisija četros gadījumos atcēlusi piemēroto disciplinārsodu, divos gadījumos piemērojusi vieglāku disciplinārsodu, bet vienā gadījumā – atstājusi spēkā piemēroto disciplinārsodu. Nepiekrītot komisijas pieņemtajam lēmumam, Administratīvajā tiesā vērsušies divi disciplināri sodītie.

Pērn Militārās policijas Izmeklēšanas dienestā sākti 16 jauni kriminālprocesi, bet trīs kriminālprocesi saņemti izmeklēšanas turpināšanai no citām izmeklēšanas iestādēm. Savukārt pieci kriminālprocesi nosūtīti uz prokuratūru ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu, bet izbeigti 20 kriminālprocesi.

Pagājušajā gadā Militārā policija bruņoto spēku vienībās veikusi 83 alkohola un narkotisko vielu lietošanas profilaktiskās pārbaudes un 14 karavīriem rezultāts bijis pozitīvs. Savukārt no 163 karavīriem, kuriem veikta pārbaude par iespējamu narkotisko vielu klātbūtni organismā, 159 rezultāts bijis negatīvs.

Pašreiz bruņotajos spēkos dien aptuveni 4600 karavīru un 8000 zemessargu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādreiz komandieri ” MEKLĒJA” kur “piesieties”, bet tagad UZPRASĀS PAŠI…!!? KĀDA PATVAĻĪGA AIZIEŠANA, par KO tagad runā??? Ja draudēs kara tribunāls, NEVIENS NEKUR NEIES!?! Jā, mātes pašas sūtīja saviem dēļiņiem alkoholu, bet KURŠ TO SAŅĒMA?????????Nebija nozīmes sūtīt, jo dēļiņš palika bešā un vēl saņēma sodu… Bija gadījumi, kad gandrīz visu dienesta laiku čalis pavadīja karcerī pie maizes un ūdens, jo” NEDRAUDZĒJĀS” ar galvu!? Bija tādi, bet ĻOTI mazā skaitā!? JĀ, neko darīt, cilvēkam ĻOTI GRŪTI PIELEC…!!! Vai tiešām tik grūti ir mīlēt sevi!?? LAIKAM! Nevajag pielīst, bet vienīgi pildīt reglamentu! Tagad taču NAV obligātais karadienests, TĀTAD – KO LIEN… PARADOKSS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+