×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Pērn būtiski pieauguši Liepājas teātra ieņēmumi un skatītāju skaits

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Liepājas teātrim šogad piešķirtais pašvaldības finansējums palicis iepriekšējā gada līmenī, taču pērn, salīdzinot ar 2011. gadu, būtiski pieaudzis teātra apmeklētāju skaits un ieņēmumi par biļetēm, “Rietumu Radio” informēja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Pašvaldības dotācija pašvaldības SIA “Liepājas teātris” šogad ir 614 236 lati jeb tieši tikpat, cik pagājušajā gadā. “Šī summa nav pietiekama,” atzīst Laukšteins, norādot, ka iestudējumu veidošanas un citas izmaksas ir pieaugušas un viņš iepriekš bija lūdzis teātrim par 100 000 latu lielāku finansējumu.

“Teātrī ir daudz svarīgu tehnisku mezglu, kuri kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem nav mainīti. Šie mezgli ir atteikušies strādāt, ir bijušas avārijas situācijas,” stāsta direktors. Piemēram, nesen no ierindas esot izgājis telferis, ko izmato skatuves dekorāciju pacelšanai vai nolaišanai. Jauna iegādei būtu nepieciešami vairāk nekā 5000 latu, bet pašlaik teātris šādu pirkumu nevarot atļauties.

“Pašlaik skatuves strādnieki dekorācijas ceļa augšā vai laiž lejā ar rokām. Tas ir ļoti riskanti – mazākā kļūda, un var notikt nelaime,” skaidro Laukšteins. Uz jautājumu, vai šogad palielinātas aktieru un citu teātra darbinieku algas, direktors tieši neatbild sakot, ka “algas ir harmonizētas atbilstoši ieguldītajam darbam”. “Ja palielinām algas, mazāk naudas varam tērēt jauniestudējumiem, bet algas nepalielinot, riskējam zaudēt darbiniekus. Žonglējam starp divām nelaimēm,” sacīja Laukšteins, norādot, ka daži tehniskie darbinieki zemo algu dēļ darbu teātrī ir pametuši.

Savukārt Liepājas teātra pagājušā gada ieņēmumi par biļetēm, kā arī apmeklētāju skaits ir būtiski pieaudzis. Teātra ieņēmumi par biļetēm pērn bija gandrīz 400 000 latu, kas ir par aptuveni 120 000 latu vairāk nekā 2011. gadā. Skatītāju skaits no nepilniem 60 000 skatītājiem 2011. gadā pērn pieaudzis līdz 81 742. Kopējais Liepājas teātra budžets, ieskaitot pašvaldības dotāciju, ieņēmumus par biļetēm, telpu īri u.c., pērn bija nedaudz lielāks par miljonu latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+