Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
23. februāris, 2014
Drukāt

Pērn dzīvokļa pabalstiem izlietoti 23,3 miljoni eiro (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Virtuve eksprezidenta Valda Zatlera dzīvoklī pirms remonta.

Pērn dzīvokļa pabalstu izmaksai pašvaldības izlietojušas 23,3 miljonus eiro. Šogad iztērēti 1,7 miljoni eiro, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Aizvadītajā gadā kopumā dzīvokļa pabalsts izmaksāts 469 503 reizes. Šā gada janvārī pabalstu saņēmuši 35 614 cilvēki, no tiem 22 848 iedzīvotāji, kuriem noteikts trūcīgās personas statuss.

Vidējais pabalsta apmērs janvārī bijis 47,72 eiro.

Dzīvokļa pabalsts noteikts kā viens no diviem obligāti izmaksājamiem pašvaldību pabalstiem, lai nodrošinātu mājokļa pieejamību.

Lai saņemtu šo atbalstu, iedzīvotājiem ir jādodas uz pašvaldības sociālo dienestu, jāiesniedz iesniegums un jāaizpilda iztikas līdzekļu deklarācija. Sociālais dienests izvērtēs mājsaimniecības materiālo situāciju un pieņems lēmumu par dzīvokļa pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

Dzīvokļa pabalstu piešķir par trūcīgiem vai maznodrošinātiem atzītiem cilvēkiem. Tomēr pašvaldības, ievērojot sociālās palīdzības piešķiršanas pamatprincipus, var noteikt arī citas iedzīvotāju kategorijas, kurām ir tiesības uz šo pabalstu, piemēram, pensionāriem un personām ar invaliditāti, kuru ienākumu līmenis ir augstāks par maznodrošinātā ienākumu līmeni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nez kāpēc laukos šo pabalstu nepiešķir, malka jāgādā, kā arī krāsnis jāmūrē par saviem līdzekļiem? Varbūt tāpēc laukos dzīvo nabadzīgākā tautas daļa?

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+