×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Pērn emigrēja aptuveni 25,2 tūkstoši iedzīvotāju

LETALETA

Pērn no Latvijas emigrēja aptuveni 25,2 tūkstoši iedzīvotāji, savukārt Latvijā iebrauca 13,3 tūkstoši imigrantu; vislielākā izceļošana bija 2009. un 2010.gadā, tā preses konferencē ceturtdien pastāstīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure.

“Nepiederu pie pesimistiem, kuri saka, ka latvieši izzudīs. Dzimstība valstī palielinās, notiek virzība uz emigrantu samazinājumu. Tomēr, lai prognozētu, vai Latvijas iedzīvotāju skaits sasniegs pirmskrīzes līmeni, jāaicina astrologi,” ironizēja Žīgure.

Viņa pieļāva, ka to latviešu skaits, kuri no ārzemēm gribēs atgriezties Latvijā, varētu turpināt pieaugt, ja viņi būs sapelnījuši naudu un redzēs iespēju strādāt Latvijā. Tāpat Žīgure norādīja, ka diez vai vienmēr Latvijā būs divi miljoni iedzīvotāju.

Vairāk nekā 80 procentu Latvijas iedzīvotāju izceļojuši uz Eiropas Savienības valstīm. 6,8 procenti latviešu devušies uz Norvēģiju, Šveici, Islandi un Lihtenšteinu, savukārt 6,3 procenti Latvijas iedzīvotāju izvēlējušies uz ilgstošu laiku pārcelties uz Krieviju. Visvairāk Latvijas iedzīvotāji emigrēja 2009. un 2010.gadā.

Dati kopš 2000.gada līdz 2013.gadam arī liecina, ka iedzīvotāji Latvijā migrē uz Pierīgas novadiem. Maz iedzīvotāju palikuši Viļakas, Baltinavas un Aglonas novadā, stāstīja CSP priekšniece.

Pēc jaunākajiem statistikas datiem šobrīd Latvijā ir 2,023 miljoni iedzīvotāju, kas ir par 21 tūkstoti mazāk nekā pagājušogad.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+