×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Pērn ģimenes ārsti par teju trīs miljoniem eiro pārtērēja kvotas laboratorijas izmeklējumiem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Mēģenes jaunajā "Centrālajā laboratorijā" Rīgas 1.slimnīcā.

Pērn ģimenes ārsti par 2 964 978 eiro pārsniedza pieejamo līdzekļu apjomu jeb kvotu ambulatorajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Māra Āboliņa.

2014.gadā laboratoriskajiem izmeklējumiem ģimenes ārstiem bija pieejami 24 590 914 eiro, tomēr līdz gada beigām tika iztērēti 27 555 892 eiro.

Savukārt 2013.gadā ģimenes ārstiem laboratoriskajiem izmeklējumiem tika piešķirti 22 486 350 eiro, tomēr ārsti savu kvotu pārsniedza par 603 621 eiro.

Tāpat pērn, piemēram, 73,9% ģimenes ārstu Rīgā pārtērēja savu kvotu laboratoriskajiem nosūtījumiem. Savukārt Kurzemē 58,7% ģimenes ārstu pārtērēja noteikto kvotu, Latgalē – 56,9% ģimenes ārstu, Zemgalē – 57% ārstu, bet Vidzemē – 57,1% ģimenes ārstu. Vidēji valstī 2014.gadā noteiktās kvotas laboratoriskajiem izmeklējumiem pārsniedza 64,5% ģimenes ārstu.

Par 200% un vairāk savas kvotas izmeklējumiem pārsniegušas 95 ģimenes ārstu prakses. Savukārt, piemēram, 11 ģimenes ārstu prakses sev piešķirtās kvotas iztērējušas vien līdz 40% vai mazāk.

Kā aģentūrai LETA norādīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, šogad savas kvotas laboratorijas izmeklējumiem pārsnieguši jau 57% ģimenes ārstu. Tieši šī iemesla dēļ NVD ģimenes ārstiem jūlijā nosūtīja vēstuli par to, ka kvotas ir pārtērētas.

Viņa norādīja, – ja vairāk nekā pusei ģimenes ārstu ir pārtērētas kvotas, tas nozīmē, ka šiem mērķiem trūkst līdzekļu.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valde vienbalsīgi lēma, ka nepiekrīt laboratorisko kvotu samazināšanai 2013.gada līmenī, kā arī nepiekrīt, ka normatīvajā regulējumā tiek iestrādāts pants, ka kvotas pārsniegšanas gadījumā tiek pārtraukts līgums ar konkrēto ģimenes ārstu.

Iepriekš veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) paziņoja, ka vēlas, lai ģimenes ārsti ievērotu sev noteiktās kvotas. Viņš pieļāva, ka var pienākt brīdis, kad ar lielākajiem kvotu pārtērētājiem varētu netikt pagarināts līgums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko nozīmē ‘kvotas’? Vai nozīmētie izmeklējumi bija nepamatoti? Vai ģimenes ārsti tās iztirgoja? Protams, nē. Taisni otrādi, ārsti ekonomē cik vien iespējams. Bet mēs brīnāmies, ka nopietnas slimības tiek aklātas pēdējā stadijā.

  2. Ja cilvēku nosūta uz laboratoriskajiem izmeklējumiem, tam ir kaut kāds pamats.
    Un pieņemt, ka cilvēki pēc kvotu izmantošanas pēkšņi pārtrauks slimot, būtu ļoti bezatbildīgi.

    Varbūt pienācis laiks mainīt valsts pārvaldes sistēmu?

Draugiem Facebook Twitter Google+