Ekonomika
Bizness

Pērn iekārotākais darba devējs – “Latvenergo”; tam seko “Lattelecom” un LMT 0

Foto – LETA

Latvijā pagājušajā gadā iekārotākais darba devējs bija Latvijas energoapgādes kompānija “Latvenergo”, secināts personāla atlases kompānijas “WorkingDay Latvia” veiktajā pētījumā.

“Latvenergo” par iekārotāko darba devēju atzīts jau trešo gadu pēc kārtas. Savukārt otro un trešo vietu ieņem attiecīgi Latvijas elektronisko sakaru sniedzēji “Lattelecom” un “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT).

Iekārotāko darba devēju pirmajā desmitniekā pērn iekļuvusi arī “Swedbank”, “Latvijas Valsts meži, “Statoil Fuel&Retail Latvia”, “airBaltic”, “Latvijas Gāze”, “Latvijas Banka” un “Latvijas Dzelzceļš”.

“WorkingDay Latvia” mārketinga direktors Māris Silinieks atzīmēja, ka pēc ekonomiskās krīzes valstī, darba devēju reputācija darba tirgus vērtējumā bija mainīga, jo tas bija laiks, kad jāpieņem nepopulāri lēmumi, piemēram, darbinieku skaita samazināšana, atalgojuma pārskatīšana. “Šobrīd darba devēju reputācija ar katru gadu stabilizējas. Būtiskas izmaiņas ir tad, ja uzņēmums mērķtiecīgi spodrina savu tēlu un komunicē ar darba ņēmējiem. Pozitīvs piemērs ir “Draugiem Group” (draugiem.lv), kas 2011.gadā pārcēlās uz ērtu un modernu biroju, to komunicējot masu saziņas līdzekļos. Līdz ar foto ekskursiju jaunajā birojā, uzņēmums pastāstīja arī par citiem “labumiem”, kas tiek piedāvāti tā darbiniekiem. Tas uzņēmumam ļāva iekārotāko darba devēju topā 2012.gadā pakāpties par 28 vietām, un nu jau trešo gadu “Draugiem Group” nemainīgi saglabā 12. vietu. Tas ir nozīmīgs sasniegums laikā, kad IT nozares uzņēmumi sīvi cīnās par talantīgākajiem speciālistiem,” norādīja Silinieks.

Viņš gan arī piebilda, diemžēl, ne visi darba devēji apzinās, cik liela nozīme kvalificētu speciālistu piesaistīšanā ir uzņēmuma tēlam darba tirgū. “Sliktu uzņēmuma slavu nevar “aizlāpīt” ar lielām algām. Reiz kāda uzņēmuma personāla vadītāja atzinās, ka uzņēmums saviem darbiniekiem var atļauties maksāt mazākas algas nekā konkurenti, jo uzņēmumam ir laba reputācija darba tirgū un visi tik un tā vēlas tajā strādāt. Tas nozīmē, ka uzņēmumam, kurš taupa līdzekļus sava tēla spodrināšanai, var nākties maksāt lielākas darba algas, lai piesaistītu konkurētspējīgus speciālistus,” norādīja Silinieks.

“WorkingDay Latvia” pētījumu par iekārotākajiem darba devējiem veic jau no 2007.gada. Uzņēmums sniedz personāla atlases, kā arī darbinieku nomas pakalpojumus.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Kas jāņem vērā neapdrošinātu mobilo telefonu īpašniekiem, skaidro telefonu servisā
9 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
“Smart-ID” lietotāji iegūst augstākā līmeņa e-parakstu
10 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
VIDEO: Pārbūvēts reģionālā ceļa posms no Madlienas līdz Tīnūžu-Kokneses šosejai
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
21 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
8 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
1 stunda