×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Pērn iekārotākais darba devējs – “Latvenergo”; tam seko “Lattelecom” un LMT

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā pagājušajā gadā iekārotākais darba devējs bija Latvijas energoapgādes kompānija “Latvenergo”, secināts personāla atlases kompānijas “WorkingDay Latvia” veiktajā pētījumā.

“Latvenergo” par iekārotāko darba devēju atzīts jau trešo gadu pēc kārtas. Savukārt otro un trešo vietu ieņem attiecīgi Latvijas elektronisko sakaru sniedzēji “Lattelecom” un “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT).

Iekārotāko darba devēju pirmajā desmitniekā pērn iekļuvusi arī “Swedbank”, “Latvijas Valsts meži, “Statoil Fuel&Retail Latvia”, “airBaltic”, “Latvijas Gāze”, “Latvijas Banka” un “Latvijas Dzelzceļš”.

“WorkingDay Latvia” mārketinga direktors Māris Silinieks atzīmēja, ka pēc ekonomiskās krīzes valstī, darba devēju reputācija darba tirgus vērtējumā bija mainīga, jo tas bija laiks, kad jāpieņem nepopulāri lēmumi, piemēram, darbinieku skaita samazināšana, atalgojuma pārskatīšana. “Šobrīd darba devēju reputācija ar katru gadu stabilizējas. Būtiskas izmaiņas ir tad, ja uzņēmums mērķtiecīgi spodrina savu tēlu un komunicē ar darba ņēmējiem. Pozitīvs piemērs ir “Draugiem Group” (draugiem.lv), kas 2011.gadā pārcēlās uz ērtu un modernu biroju, to komunicējot masu saziņas līdzekļos. Līdz ar foto ekskursiju jaunajā birojā, uzņēmums pastāstīja arī par citiem “labumiem”, kas tiek piedāvāti tā darbiniekiem. Tas uzņēmumam ļāva iekārotāko darba devēju topā 2012.gadā pakāpties par 28 vietām, un nu jau trešo gadu “Draugiem Group” nemainīgi saglabā 12. vietu. Tas ir nozīmīgs sasniegums laikā, kad IT nozares uzņēmumi sīvi cīnās par talantīgākajiem speciālistiem,” norādīja Silinieks.

Viņš gan arī piebilda, diemžēl, ne visi darba devēji apzinās, cik liela nozīme kvalificētu speciālistu piesaistīšanā ir uzņēmuma tēlam darba tirgū. “Sliktu uzņēmuma slavu nevar “aizlāpīt” ar lielām algām. Reiz kāda uzņēmuma personāla vadītāja atzinās, ka uzņēmums saviem darbiniekiem var atļauties maksāt mazākas algas nekā konkurenti, jo uzņēmumam ir laba reputācija darba tirgū un visi tik un tā vēlas tajā strādāt. Tas nozīmē, ka uzņēmumam, kurš taupa līdzekļus sava tēla spodrināšanai, var nākties maksāt lielākas darba algas, lai piesaistītu konkurētspējīgus speciālistus,” norādīja Silinieks.

“WorkingDay Latvia” pētījumu par iekārotākajiem darba devējiem veic jau no 2007.gada. Uzņēmums sniedz personāla atlases, kā arī darbinieku nomas pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+