×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Ievērojami pieaudzis nelegālo imigrantu skaits Latvijā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Valsts robežsardzes darbinieki par “zaļās robežas” šķērsošanu pērn aizturējuši 139 nelegālos imigrantus, kas ir virs divām reizēm vairāk, salīdzinot ar 2013.gadu, pirmdien Valsts robežsardzes gada pārskata pasākumā teica robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

2013.gadā robežsardzes darbinieki aizturēja 50 nelegālos imigrantus. Kopumā pērn par nelikumīgu robežas šķērsošanu tika aizturētas 144 personas, nelegālie imigranti no tiem bija 96%.

98 cilvēki no aizturētajiem nākuši no Vjetnamas, 12 – no Afganistānas, 11 – no Gruzijas, bet vēl 11- no Irākas.

Robežsardzes priekšnieks skaidroja, ka pērnais gads “ieies vēsturē” ar to, ka tika konstatēti dažādāki mēģinājumi Latvijā nogādāt nelegālos imigrantus no Vjetnamas, tie tika slēpti transporta līdzekļu dubultajās grīdās, bija mēģinājumi neitralizēt robežsardzes suņus, lai tie nevarētu saost pēdas.

Raksturojot aizvadīto gadu, Garbars akcentēja, ka pērn robežsardze, atšķirībā no citiem gadiem, medijos pieminēta ļoti bieži. Tas saistīts ar Krievijas bruņoto spēku lidaparātiem un kuģiem, kuri fiksēti pie Latvijas robežas un citiem aspektiem.

“Robeža kļuvusi aktuālāka, tas redzams arī pārskatā par 2014.gadu,” teica Garbars.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis žurnālistiem skaidroja, ka nelegālo imigrantu plūsma katru gadu ir citādāka, viļņveidīga. Vienlaikus Kozlovskis akcentēja, ka pašlaik līdzekļu, lai imigrantus nosūtītu uz mītnes zemēm pietiek, taču, ka tendence, kas bija vērojama pērn, saglabāsies, tad būs nepieciešami papildu līdzekļi.

Kozlovskis arī skaidroja, ka Valsts robežsardze sākusi sadarbību ar Aizsardzības ministriju, lai pārietu uz vienotiem standartiem, veiktu robežsardzes pārapbruņojumu.

Kopumā valsts iekšienē pērn Valsts robežsardzes darbinieki aizturējuši 1,2 tūkstošus ārzemnieku, kas ir par 4% mazāk nekā pērn.

Jau ziņots, ka aizvadītajā gadā uz robežas aizturēto nelegālo imigrantu konvojēšana uz izcelsmes valstīm izmaksājusi “simtus tūkstošus eiro”. To pirmdien intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks Garbars.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Daudz līdzekļu nevajag,lai,slānot ar stekiem,triektu pār robežu atpakaļ. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+