×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Pērn Latvijā atskaņotākās dziesmas bijušas no ārvalstu repertuāra

Foto - LetaFoto - Leta

Grupa "Prāta vētra" uzstājas Glastonberijas festivālā.

2013 .gadā atskaņotākās dziesmas veikalos, kafejnīcās, izklaides pasākumos un citās apmeklētājiem pieejamās iepirkšanās un atpūtas vietās bijušas no ārvalstu repertuāra, aģentūru LETA informēja biedrībā “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA).

Pašmāju mākslinieki iekļuvuši “Top 100” sarakstā. Grupas “Prāta vētra” dziesma “Vēl viena klusā daba” atskaņota 693 reizes, mūziķa Dona dziesma “Māsa Upe” atskaņota 498 reizes un grupas “PeR” dziesma “Here we go” – 492 reizes. Bieži atskaņota arī Dona dziesma “Pēdējā vēstule”, grupas “Otra puse” un dziedātājas Antras Stafeckas kopdarbs “Uzzīmē mani” un grupas “Musiqq” izpildītā dziesma “Dari kā es”.

Dati tika apkopoti pēc mūzikas ierakstu izmantotāju iesniegtajām atskaitēm. Papildus kopējiem datiem par publiskajā izpildījumā izmantotajām fonogrammām LaIPA veica izmantoto fonogrammu analīzi, izdalot datus arī pēc publiskā izpildījuma vietām. Katrā no tām atskaņoto dziesmu tops atšķiras, kas skaidrojams ar katras uzņēmējdarbības jomas specifiku, kas atspoguļojas arī mūzikas izvēlē.

Piemēram, 2013. gadā izklaides, sporta un kultūras pasākumos atskaņotākā dziesma bijusi Robija Viljamsa izpildītā “The road to Mandalay”, otra atskaņotākā dziesma bijusi latviešu grupas “Līvi” dziesma “Zīlīte” un trešajā vietā ierindojas divas dziesmas – Maikla Džeksona dziesma “Black or white” un pašmāju mūziķa Laura Reinika dziesma “Es skrienu”. Dati par 2013. gadā atskaņotajām dziesmām lielveikalos un pārtikas tirdzniecības tīklu vietās liecina par lielāku pašmāju repertuāra izmantošanu. Tirdzniecības vietās spēlētākās dziesmas bijušas “Krodziņš” ”Lingas” izpildījumā, “Beyonce” un “Jay-Z” kopdarbs “Crazy in Love”, kā arī grupas “Labvēlīgais tips” dziesmas “Omnibuss” un “Alumīnija cūka”.

Apkopojot datus par atskaņotākajām dziesmām visās Latvijā raidošajās radio programmās kopā, kā populārākās pēc atskaņojuma reizēm bijušas “Chris de Burgh” dziesma “Missing You” ar 5173 reizēm, Riannas izpildītā dziesma “Diamonds” ar 5094 reizēm, kā arī grupas “Capital Cities” dziesma “Safe and sound” ar 4548 atskaņojuma reizēm, kas ir arī viena no atskaņotākajām dziesmām veikalos, kafejnīcās, izklaides pasākumos un citās apmeklētājiem pieejamās iepirkšanās un atpūtas vietās.

Atskaņoto dziesmu tops dažādās radiostacijās ir ļoti atšķirīgs. Tā kā pētījumu aģentūras “TNS” radio reitingi parāda, ka klausīto radio “Top 3” atrodas Latvijas Radio (LR), apkopoti dati par divām LR radiostacijām. LR1 visvairāk atskaņotās dziesmas 2013.gadā ir grupas “Just Blue” skaņdarbs “Spare”, Aivara Hermaņa dziesma “Latino” un Ulda Marhilēviča dziesma “Tikai uz priekšu”. LR2 atskaņotākās dziesmas ir Riharda Millera (“Rikardiona”) dziesma “Mīlas tuksnesis”, Kaspara Markševica “Meitene ar zaļajām acīm” un grupas “Zenīts” dziesma “Vējiem līdzi”.

Televīziju pārraidītajos kanālos, tostarp kabeļoperatoru retranslētajās programmās, tieši pašmāju mūziķu dziesmas ir atskaņotākās – “Pilnīgi viens” grupas “Instrumenti” izpildījumā, dziesma “Tici vai nē”, ko izpilda Kaža, un mūziķa Gunāra Kalniņa izpildītā dziesma “Divi vēji”. Abas iepriekš minētās dziesmas ir seriāla “Ugunsgrēks” tituldziesmas.

Publiskā izpildījuma vietās – veikalos, kafejnīcās, viesnīcās u.c. – atskaņoto fonogrammu “Top 3” 2013. gadā ir “Capital Cities” – “Safe and sound”, “Swedish house mafia & John Martin” – “Don’t you worry child” un Džastins Timberleiks – “Mirrors”.

Biedrība “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” ir organizācija, kurā apvienojušies izpildītāji un fonogrammu producenti, lai kolektīvi administrētu savas tiesības – vienotos ar fonogrammu izmantotājiem par maksājamo atlīdzību, iekasētu, sadalītu un izmaksātu to tiesību īpašniekiem. LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kas vienīgā Latvijā administrē pašmāju un ārvalstu izpildītāju un fonogrammu producentu tiesības saņemt taisnīgu atlīdzību par fonogrammu izmantošanu. LaIPA pārstāv vairāk nekā 2000 Latvijas izpildītāju, fonogrammu producentu un vairāk nekā 700 000 starptautisko izpildītāju un fonogrammu producentu, tai skaitā lielās ierakstu kompānijas “Universal”, “Sony”, “Warner” un “EMI”. LaIPA fonogrammu datu bāzē ir apkopota informācija par 150 000 Latvijas un vairāk nekā 800 000 ārvalstu fonogrammu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+