Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
15. februāris, 2015
Drukāt

Pērn Latvijā elektrības patēriņš samazinājās par 2% (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Pērn Latvijā elektrības patēriņš samazinājās par 2%, liecina AS “Latvenergo” apkopotā informācija.

Vērtējot kopējo 2014.gada statistiku, redzams, ka līdz ar salīdzinoši silto gada sākumu kopējais gada elektroenerģijas patēriņa apjoms Baltijā samazinājies par 1% attiecībā pret iepriekšējo gadu.

Patēriņa apjoms Latvijā samazinājies par 2%, Lietuvā – par 1%, bet Igaunijā – par 0,5%.

Savukārt apkures sezona un vēsākie laika apstākļi veicināja pieaugumu elektroenerģijas patēriņam, kas Baltijā decembrī pieauga par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, un pakāpās līdz augstākajam punktam kopš 2014.gada janvāra – 2353 gigavatstundas. Kāpums bija novērojams Igaunijā, kur elektroenerģijas patēriņš palielinājās par 9%, salīdzinot ar novembri. Latvijā patēriņš pieauga par 8%, bet Lietuvā – par 6%.

Zemais ūdens pieteces apjoms Daugavā negatīvi atspoguļojas arī Daugavas hidroelektrostaciju (HES) elektroenerģijas izstrādē. Daugavas HES 2014.gada laikā saražoja 1895 gigavatstundu, kas ir par 33% mazāk nekā 2013.gadā. Turklāt decembrī saražotais apjoms samazinājās līdz 82 gigavatstundām, kas ir par 21% mazāk nekā 2014.gada novembrī un par 68% mazāk nekā 2013.gada decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jocīgi gan, notiek strauja izaugsme, valsts attīstās , bet enerģiju netērē! Tāda taupīšana labi nebeigsies. Vai Latvenergo dzīvos bada maizē, vai šiki dzīvot negribēsies? Varētu taupīgajiem vēl kādu sodu uzlikt!

  2. Ko, nu? Japacelj tarifi !!!!!!!!!!!

Rīga-Liepāja maršruts ir pārspējis cerības (1)Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" maršruts Rīga-Liepāja ir pārspējis cerības, intervijā aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+