Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. februāris, 2015
Drukāt

Pērn Latvijā elektrības patēriņš samazinājās par 2% (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Pērn Latvijā elektrības patēriņš samazinājās par 2%, liecina AS “Latvenergo” apkopotā informācija.

Vērtējot kopējo 2014.gada statistiku, redzams, ka līdz ar salīdzinoši silto gada sākumu kopējais gada elektroenerģijas patēriņa apjoms Baltijā samazinājies par 1% attiecībā pret iepriekšējo gadu.

Patēriņa apjoms Latvijā samazinājies par 2%, Lietuvā – par 1%, bet Igaunijā – par 0,5%.

Savukārt apkures sezona un vēsākie laika apstākļi veicināja pieaugumu elektroenerģijas patēriņam, kas Baltijā decembrī pieauga par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, un pakāpās līdz augstākajam punktam kopš 2014.gada janvāra – 2353 gigavatstundas. Kāpums bija novērojams Igaunijā, kur elektroenerģijas patēriņš palielinājās par 9%, salīdzinot ar novembri. Latvijā patēriņš pieauga par 8%, bet Lietuvā – par 6%.

Zemais ūdens pieteces apjoms Daugavā negatīvi atspoguļojas arī Daugavas hidroelektrostaciju (HES) elektroenerģijas izstrādē. Daugavas HES 2014.gada laikā saražoja 1895 gigavatstundu, kas ir par 33% mazāk nekā 2013.gadā. Turklāt decembrī saražotais apjoms samazinājās līdz 82 gigavatstundām, kas ir par 21% mazāk nekā 2014.gada novembrī un par 68% mazāk nekā 2013.gada decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jocīgi gan, notiek strauja izaugsme, valsts attīstās , bet enerģiju netērē! Tāda taupīšana labi nebeigsies. Vai Latvenergo dzīvos bada maizē, vai šiki dzīvot negribēsies? Varētu taupīgajiem vēl kādu sodu uzlikt!

  2. Ko, nu? Japacelj tarifi !!!!!!!!!!!

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+