×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Pērn Latvijā miris rekordliels skaits grūtnieču (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pērn Latvijā grūtniecības laikā vai neilgi pēc tam mirušas 12 sievietes, kas ir lielākais skaits pēdējo desmit gadu laikā, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra dati (SPKC) par mirstību Latvijā.

Piemēram, 2014.gadā grūtniecības laikā vai 42 dienas pēc grūtniecības izbeigšanās nomira trīs sievietes, 2013.gadā – piecas, 2012.gadā – četras, bet otrs lielākais mirušo māšu skaits bija 2009.gadā, kad dzemdībās vai neilgi pēc tam nomira desmit sievietes.

No pērn mirušajām sievietēm astoņas bija tādas, kas mirušas ar grūtniecību saistītu cēloņu dēļ, bet četru sieviešu nāves cēlonis bija netieši saistīts ar grūtniecību. Kā skaidro SPKC, šajā statistikā tiek iekļautas sievietes, kuru nāves cēlonis ir saistīts ar grūtniecību vai kuru stāvokli grūtniecība pasliktinājusi. Nelaimes gadījumi šajā statistikā netiek iekļauti.

Trīs no pērn mirušajām sievietēm bija vecumā virs 40 gadiem, trīs bija vecumā no 35 līdz 39 gadiem, četras – vecumā no 30 līdz 34 gadiem, bet vēl divas – vecumā no 25 līdz 29 gadiem.

Kā aģentūrai LETA atzina Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijas un dzemdību jautājumos Dace Rezeberga, pērnā gada grūtnieču mirstības rādītāji ir satraucoši. Tomēr viena gada rādītāji vēl neraksturo kopējo tendenci. Viņa gan atzina, ka problēmas ir arī pašā veselības aprūpes sistēmā, jo mātes mirstība ir viens no rādītājiem, kas parāda sistēmas efektivitāti. Tomēr problēmas sistēmā nav radušās viena gada laikā, tās ir sakrājušās jau ilgākā laika periodā, skaidroja speciāliste.

Viņa arī piebilda, ka šo statistiku ietekmē arī procesi sabiedrībā. Piemēram, daudzi izvēlas nevakcinēties pret gribu, bet šogad no gripas izraisītām komplikācijām nomira divas grūtnieces.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Mes visi dzivojam 21gadsimta,ka var pielaut kad grutnieces mirst no niekas gripas tadel ir arsts lai liek stacionara nevis marinet majas!!!

  2. Statistikas fakti atbild kad ir Jadzemdē ,no 18 līdz 29 gadiem.

  3. Ko var gribēt. Liela daļa jaunās kundzes nopīpējušās, pārtiek no tā ko Statoil ēstuves piedāvā,pašas jau neko sakarīgu mājās negatavo . Nav iemaņu. Nu lūk rezultāts.

  4. Diemžēl iet plašumā mode uz visādām “dabiskām” muļķībām. To skaitā sievietes nestājas grūtniecības uzskaitē, netaisa analīzes un izmeklējumus, beigās dzemdē mājās visādu dūlu kompānijā. Daļai šādu dūlu vispār nav nekādas izglītības medicīnā, tikai skaisti runāt ir iemācījušās.

    • Tām , kas ar dūlām dzemdē , jau nav pilna saprašana. Kā var tik būtiskā un izšķirošā dzīves situācijā vispār laist bērnam un sev tuvumā svešus un mazizglītotus cilvēkus , kas sevi aiz bezdarba nezkāpēc par speciālistiem pasludinājuši. Nē nu , katrs jau pelna naudu kā māk , ja vientiešu netrūkst.

  5. Sakiet paldies veselības nozares ministram un visam tam bardakam kas Latvijā valda.Bet tas ir dēļ jums pašiem,

  6. Naudas trūkums un protams ārsta atbilstība,kā arī pats grūtnieces dzīves stils.

  7. tTas ir liktens katram dzimstot ir jau zinams kad aiziet nevis meklet vainigos

Draugiem Facebook Twitter Google+