×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Pērn Latvijā visvairāk ieguldījuši investori no Krievijas

krievijas_karogs

2011.gadā investīcijas Latvijas uzņēmumos veikuši 780 Krievijas pilsoņi un uzņēmumi, veidojot gandrīz pusi no 2011.gadā jaunpienākušo investoru skaita, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Lursoft” pārstāve Indra Jansone.

Kopumā uz šā gada 1.janvāri 3558 Krievijas personas bijušas īpašnieki 3255 Latvijā reģistrētos uzņēmumos. Kopējais akumulēto investīciju apjoms uzņēmumu pamatkapitālos uz šā gada sākumu sastādīja 217,089 miljonus latu.

Pagājušajā gadā audzis ne tikai Krievijas, bet arī citu valstu investoru skaits Latvijā. Piemēram, 2011.gadā Ukrainas investoru skaits gandrīz trīskāršojies – no 48 personām 2010.gadā līdz 146 personām pērn. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, pērn arī trīskāršojies ārvalstu investoru skaits no Uzbekistānas, Kazahstānas, Kirgiztānas, Izraēlas, savukārt dubultojies – no Turcijas, Lietuvas un Moldovas.

“NVS valstu pārstāvju interesi par investīciju ieguldīšanu Latvijas uzņēmumos zināmā mērā arī sekmējuši 2010.gada grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz, ka termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā var saņemt personas, kuras iegādājušās vienu vai vairākus nekustamos īpašumus vai arī veikušas ieguldījumu kapitālsabiedrības pamatkapitālā,” skaidroja Jansone.

Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtā informācija, pērn saņemti 53 personu lūgumi piešķirt termiņuzturēšanās atļauju, kas pamatots ar investīcijām Latvijas kapitālsabiedrību pamatkapitālā. Vislielākā interese par uzturēšanās atļaujas saņemšanu apmaiņā pret ieguldījumu uzņēmumu pamatkapitālā bijusi no Krievijas pilsoņu puses – saņemts 31 personas lūgums.

Pagājušajā gadā lūgumu par termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, pamatojot to ar veiktajiem ieguldījumiem Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos, izteikuši arī ASV, Baltkrievijas, Čečenijas, Irānas, Izraēlas, Kirgizstānas, Turkmenistānas un Ukrainas pārstāvji. Vienā gadījumā personai bijusi dubultpilsonība (Krievijas un Izraēlas).

2011.gadā par Latvijas uzņēmumu īpašniekiem kļuvis rekordliels Lietuvas pārstāvju skaits. Pagājušajā gadā Lietuvas investoru skaits Latvijā palielinājies par 286 personām, kopskaitā sasniedzot 1989 personas, kuras 1711 uzņēmumos investējušas vairāk nekā 205 miljonus latu.

Ievērojamu investoru skaita pieaugumu pērn uzrādījusi arī Igaunija. Iepriekš Igaunijas investoru skaits vidēji ir gadu palielinājās par 100 personām, tādēļ 2010.gads ar 31 investoru bija ievērojams kritums, tiesa gan, pagājušajā gadā reģistrēts savdabīgs rekords. Par spīti tam, ka Igaunijas kopējais akumulēto tiešo investīciju apjoms

Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos pērn ir nevis palielinājies, bet gan samazinājies par 3,3 miljoniem latu, kopējais investoru skaita pieaugums ir pieckāršojies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+