Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
6. marts, 2016
Drukāt

Pērn Latvijas Banka par apgrozībai nederīgām atzina 23,3 miljonus banknošu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Banka pagājušajā gadā apstrādāja 140,7 miljonus banknošu, no kurām 16,6% jeb 23,3 miljoni banknošu tika atzītas par apgrozībai nederīgām un aizstātas vai iznīcinātas, aģentūra LETA uzzināja centrālajā bankā.

Salīdzinājumam – 2014.gadā tika apstrādāti 133,4 miljoni banknošu, no kurām 15,2% jeb 20,3 miljoni banknošu tika atzītas par apgrozībai nederīgām un aizstātas vai iznīcinātas.

No kredītiestādēm saņemtās skaidrās naudas nolietotības pakāpes un īstuma pārbaudi Latvijas Bankā nodrošina automātiskās naudas apstrādes sistēmas.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūru LETA informēja, ka 2015.gadā tika veiktas aptuveni 500 ekspertīzes par aptuveni 1000 bojātām banknotēm un monētām. 2014.gadā veiktas ap 400 ekspertīzes par aptuveni 800 bojātām banknotēm un monētām.

Viena no būtiskākajām Latvijas Bankas funkcijām ir skaidras naudas laišana apgrozībā saskaņā ar banku un to klientu pieprasījumu. Centrālā banka pasūta, uzglabā un ar Rīgas un reģionālās filiāles Liepājā starpniecību izsniedz bankām banknotes un monētas. Latvijas Banka skaidras naudas aprites ciklā nodrošina bojātās un nolietotās naudas aizstāšanu ar kvalitatīvu.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+