Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
3. marts, 2015
Drukāt

Pērn Latvijas cietumos teju piektdaļai ieslodzīto konstatēts HIV vai AIDS

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Pērn Latvijas cietumos teju piektdaļai ieslodzīto ir cilvēka imūndeficīta vīruss HIV vai akūtais imūndeficīta sindroms AIDS, liecina Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes apkopotie dati.

Pērn ieslodzījumā atradās 4745 personas, tostarp 3276 notiesātie un 1469 apcietinātie.

Gada laikā starp ieslodzījumā nonākušajiem 887 personām konstatēts HIV vai AIDS, jeb 18,7% no kopskaita.

2013.gadā ieslodzītas bija 5139 personas. Starp šīm personām gada laikā 826 konstatēta HIV vai AIDS saslimšana, jeb 16,1%.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure aģentūrai BNS norādīja, ka, “viņasprāt, tas, protams, ir ļoti liels skaits”.

“Šie dati ir jāskatās kontekstā ar valstī notiekošo. Protams, ka mūsu iestādēs šādi cilvēki koncentrējās vairāk, jo tieši narkomāni ir tie, kas visbiežāk nonāk ieslodzījumā,” norādīja Spure.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes apkopotie dati norāda, ka kopš 2009.gada ir ievērojami sarucis ieslodzīto skaits Latvijas cietumos. 2009.gadā cietumos atradās 7055 ieslodzīto, bet 2014.gadā ieslodzīto skaits samazinājies līdz 4745 personām.

Dati arī norāda, ka kopumā ieslodzījuma vietās samazinās ar tuberkulozi slimo cilvēku skaits. 2012.gadā ieslodzījumu vietās bija 116 reģistrēti saslimšanas gadījumi, bet 2014.gadā konstatēti 69 saslimšanas gadījumi.

Tāpat pēdējo divu gadu laikā cietumos nav reģistrēts neviens nāves gadījums no narkotisko vielu pārdozēšanas. 2012.gadā no narkotisko vielu pārdozēšanas cietumos miruši četri cilvēki.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (27)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+