×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Pērn lietoto auto tirgu ietekmēja līzinga kompāniju nevēlēšanās dot aizdevumus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas lietoto automašīnu tirgu pērn negatīvi ietekmēja līzinga kompāniju nevēlēšanās piešķirt iedzīvotājiem aizdevumus, aģentūrai BNS atzina Latvijas Lietoto automašīnu tirgotāju asociācijas (LLATA) prezidents Uģis Vītols.

“Pagājušais gads nebija īpaši iepriecinošs. Visvairāk to ietekmēja līzinga kompāniju nevēlēšanās piešķirt iedzīvotājiem aizdevumus, daudzas no tām izlikās, ka ir gatavas piešķirt aizdevumu, bet to nosacījumi bija neizpildāmi. Tāpēc cilvēki pērn pārsvarā bija spiesti iegādāties automašīnas par uzkrātajiem līdzekļiem. Situācija nedaudz uzlabojās gada beigās, kad tirgū vairāk parādījās privātās līzinga kompānijas, kas nebija no banku sektora,” klāstīja Vītols.

Viņš sacīja, ka pērn parādījās tendence iegādāties pēc iespējas lētākas automašīnas, kas bieži vien neatmaksājās. “Pērn izvēles kritēriji bija ļoti piesardzīgi, un parasti tika pirktas lētākās automašīnas. Daudzi klienti pēc tam bija vīlušies, jo automašīnā bija jāveic salīdzinoši lieli ieguldījumi,” norādīja asociācijas vadītājs.

Viņš arī pastāstīja, ka daudz ģimeņu, kurās ir vairākas automašīnas, sāk izmantot tikai vienu. “Tiek optimizēts automašīnu skaits. Ja ģimenē ir vairāk par vienu automašīnu, tad parasti biežāk cenšas izmantot lētāko vai arī izmantot tikai to. Sākam dzīvot taupīgāk,” minēja Vītols.

Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem, Latvijā pērn pirmā reģistrācija bija 50,1 tūkstotim vieglo automašīnu, kas ir par 15,2% vairāk nekā 2010.gadā. Latvijā šogad janvāra sākumā bija reģistrētas 618 274 vieglās automašīnas, kas ir par 277 transportlīdzekļiem mazāk nekā 2011.gada sākumā un nozīmē, ka automašīnas vairāk no reģistra ir izslēgtas nekā iegrāmatotas.

LLATA mērķis ir sekmēt lietoto automašīnu tirgus attīstību Latvijā, lietderīgi izmantojot biedru un pieaicināto speciālistu zināšanas, pieredzi un informāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mans labs draugs nopirka mašīnu Latvijā un pēc tam ilgi lamāja valdību par mega nodokļiem! Cik maksā jaunu mašīnu piereģistrēt LV, un cik pie brāļiem Igauņiem vai Lietuviešiem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+