Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Pērn muzejus apmeklējis rekordskaits cilvēku

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aizvadītajā gadā akreditētos muzejus Latvijā apmeklējuši vairāk nekā trīs miljoni cilvēku, kas ir līdz šim lielākais muzeju apmeklētāju skaits.

Kā šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā uzsvēra Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, šādi augsti rādītāji sasniegti laikā, kad apmeklētājiem slēgta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Rīgas Motormuzejs, kā arī Raiņa un Aspazijas muzejs.

Saistībā ar muzejiem patlaban tiek domāts veidot tādas programmas, kurās vairs nebūtu likts tik liels uzsvars uz lekcijām un gidu pakalpojumiem, bet gan aktīvu apmeklētāju līdzdalību, piemēram, aicinot nodarbībās aktīvi piedalīties bērnus.

Labus apmeklētības rādītājus, neskatoties uz iedzīvotāju skaita samazināšanos, no 2013. līdz 2015.gadam sasnieguši arī teātri un Latvijas Nacionālā opera un balets. Pieauguši arī šo iestāžu ieņēmumi. Attiecībā uz teātriem un LNOB Voldiņš minēja, ka, visticamāk, tuvākajos divos gados šajās vietās skatītāju skaits nostabilizēsies, jo maz ticams, ka apmeklētāju rādītājus vēl izdosies audzēt jau pie tā piepildīto zāļu apmeklējuma. Piemēram, pagājušajā gadā opera jau bija piepildīta par 91%.

Tāpat veiksmīgs aizvadītais gads bijis bibliotēkām. Tendence liecina, ka bibliotēkās samazinās izsniedzamo grāmatu skaits, bet sniegto pakalpojumu skaits palielinās. Tas notiek uz virtuālo pakalpojumu bāzes rēķina.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+