×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Pērn nekustamo īpašumu tirgus attīstība Latvijā bijusi negatīva

Foto - LETAFoto - LETA

Pērn nekustamo īpašumu tirgus attīstība Latvijā ir bijusi negatīva, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs.

“Pērn nekustamo īpašumu tirgus ir bijis ar negatīvu zīmi. No aptuveni 42 tūkstošiem darījumu, kas pērn tika noslēgti, aptuveni 11 tūkstoši tika noslēgti Rīgā, kur nekustamā īpašuma tirgus attīstība ir bijusi pozitīva, savukārt pārējā Latvijā tika noslēgti aptuveni trīs tūkstoši darījumu, līdz ar to tirgus ir attīstījies negatīvi,” teica Laukalējs un piebilda, ka arī Rīgas reģionā, ja neskaita Jūrmalu, nekustamo īpašumu tirgus ir bijis ar negatīvu attīstības zīmi.

Viņš arī norādīja, ka teorētiski pozitīvai nekustamo īpašumu attīstības tendencei būtu bijis jābūt Ventspilī, Jelgavā un Liepājā, taču praksē tas neīstenojās. “Liepājā, Ventspilī un Jelgavā pērn tika būvēti jauni uzņēmumi, kā dēļ cilvēkiem ir pieejams vairāk darbavietu. Teorētiski tam vajadzēja veicināt nekustamo īpašumu tirgus attīstību, taču tas neīstenojās,” sacīja Laukalējs.

Tāpat viņš atzina, ka, no vienas puses, negatīva nekustamā īpašuma tirgus attīstība cilvēkiem kopumā nodrošina zemākas cenas, taču, no otras, tas slikti ietekmē valsts ekonomisko attīstību. “Priekā par to, ka ir zemākas nekustamo īpašumu cenas, mēs aizmirstam medaļas otru pusi ‒ dzīvokļi, individuālās mājas un zeme ir mūsu nacionālā bagātība, taču cenu sarukums to samazina, un tas nāk par sliktu valsts ekonomiskajai attīstībai,” klāstīja Laukalējs.

Savukārt “Arco Real Estate” valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits pastāstīja, ka Latvijā pastāv ļoti lielas nekustamo īpašumu cenu atšķirības starp Rīgu un pārējām pilsētām. “Mums ir milzīgas cenu atšķirības nekustamajam īpašumam Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Piemēram, Igaunijā citās lielajās pilsētās, kas nav galvaspilsēta, cenas ir daudz lielākas nekā Latvijas lielajās pilsētās. Piemēram, pilsētās, kas ir vistālāk no Igaunijas galvaspilsētas, īpašuma cenas ir divas reizes lielākas nekā Latvijas gadījumā Rēzeknē vai Daugavpilī,” informēja Šmits.

Kompānijas apkopotie dati par vidējo dzīvokļa cenu pērn arī apliecina, ka pērn Rīgas, Jūrmalas dzīvokļu cenas ir pieaugušas visos segmentos, kā arī ir pieaugušas sērijveida dzīvokļu cenas Jelgavā, savukārt dzīvokļu cenas jaunajos projektos Jelgavā un sērijveida dzīvokļos Līvānos ir samazinājušās.

“Arco Real Estate” kompānijas pārstāvji arī uzsvēra, ka pašlaik tiem cilvēkiem, kuri ir apsvēruši iegādāties nekustamo īpašumu, šis ir labs brīdis tā pirkšanai.

Latvijas “Arco Real Estate” ir viens no Igaunijas “Arco Vara Holding” meitasuzņēmumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+