Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
17. janvāris, 2015
Drukāt

Pērn no Krievijas aizplūdis kapitāls rekordlielā apmērā – 151,5 miljardi dolāru (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Kapitāla aizplūšanas apjomi no Krievijas 2014.gadā bijuši vislielākie kopš centrālā banka 1994.gadā sāka publicēt šādu statistiku – pēc provizoriskām aplēsēm, pērn no Krievijas aizplūda 151,5 miljardi dolāru, pārspējot visdrūmākās prognozes.

Tas ir pat vairāk nekā krīzes laikā 2008.-2009.gadā, kad no Krievijas aizplūda attiecīgi 133,6 miljardi dolāru (2008.gadā) un 57,5 miljardi dolāru (2009.gadā).

Gada rādītāji ievērojami pārsnieguši ekspertu un institūciju prognozes. Krievijas centrālā banka “Bank Rossii” prognozēja kapitāla aizplūšanu 128 miljardu dolāru apmērā, Ekonomikas attīstības ministrija -125 miljardu dolāru apmērā.

Centrālā banka tādus kapitāla aizplūšanas mērogus skaidroja ar trim iemesliem: ārvalstu aktīvu palielināšanu, kompāniju un banku ārējā parāda atmaksu sankciju apstākļos, kā arī jaunu instrumentu iedarbināšanu likviditātes nodrošināšanai bankām valūtā. Pēdējā faktora ietekmi banka vērtē uz 19,8 miljardiem dolāru, taču šī nauda atgriezīsies valstī, jo bankām būs jāatdod valūtu kredīti. Turklāt “Bank Rossii” 2015.gadā prognozē mazākas ārējā parāda izmaksas, kas ļaus nākotnē samazināt kapitāla aizplūšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāpēc valdībai tik leils optimisms par labiem atskaites rādītājiem. Gan jau krietna daļa no tā ir eiguldīta, nopērkot Latviju, kuru Vienotība tik dāsni iztirgo.

  2. Uz Ļaunuma impērijas otrreizējo sabrukumu ilgi vairs nebūs jāgaida.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+