Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
6. februāris, 2012
Drukāt

Pērn OCTA apdrošinātājiem radījusi divu miljonu latu zaudējumus

octa

Saglabājoties zemai obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) polises cenai un nemainīgi augstam vidējās atlīdzības izmaksas lielumam par ārzemēs notikušajiem apdrošināšanas gadījumiem, 2011.gadā apdrošinātāji noslēguši ar gandrīz divu miljonu latu zaudējumiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja apkopotie OCTA tirgus darbības rādītāji.

2011.gadā apdrošināšanas sabiedrībās un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā pieņemti 38 804 lēmumi par apdrošināšanas atlīdzības izmaksām par kopējo summu 23 895 074 latu, kas ir par 749 271 jeb 3% mazāk nekā 2010.gadā.

Vislielākā atlīdzību lēmumu summa tika izmaksāta par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā bija 81,5% no kopējās atlīdzību summas. Vidējās atlīdzības izmaksas lielums par apdrošināšanas gadījumu 2011.gadā sastādīja 709 lati, kas, salīdzinot ar 2010.gadu, nav mainījies. Tomēr, kā norāda Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, vidējās atlīdzības lielums par ārvalstīs notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem ir nemainīgi augsts.

Pērn kopumā iesniegti 39 236 zaudējumu pieteikumi, kas ir par 2918 jeb 6,9% mazāk nekā 2010.gadā.

Kopējais 2011.gadā notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits, par kuriem iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās (apdrošināšanas gadījumu skaits), sastādīja 30 853, kas salīdzinājumā ar 2010.gadu samazinājies par 13,2% (2010.gadā – 35 553).

Uz saskaņoto paziņojumu pamata 2011.gadā reģistrēti 19 288 ceļu satiksmes negadījumi, kas ir par 8,3%, mazāk nekā 2010.gadā (21 035). Lielākais uz saskaņotā paziņojuma reģistrēto negadījumu īpatsvars vērojams ziemas un pavasara mēnešos, jo attiecīgajā periodā negadījumi ir bijuši bez nopietnām sekām, kas ļauj plaši pielietot saskaņoto paziņojumu ceļu satiksmes negadījuma noformēšanā. No visiem apdrošināšanas sabiedrībās reģistrētajiem apdrošināšanas gadījumiem vislielākais skaits ir reģistrēts Rīgā 56,7% jeb 16 200.

“Vidējās atlīdzības lielums par ārvalstīs notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem ir četras reizes lielāks nekā Latvijā. Kā rezultātā izmaksu ziņā tā ir ceturtā daļa no kopējās atlīdzība summas. Tieši augstais vidējais atlīdzības summas apmērs ārvalstīs notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem ir viens no iemesliem negatīvajai bilancei ar kādu OCTA nozare ir noslēgusi 2011.gadu. Protams, tam par iemeslu kalpo arī tas, ka Latvijā kopumā pieaug auto remonta un medicīnas pakalpojumu izmaksas. Kā arī viens no svarīgākajiem aspektiem ir zemās OCTA polises cenas, jo tieši cenu faktors ir viens no galvenajiem nozares stabilitātei,” sacīja Stengrevics.

2011.gadā par apdrošināšanas sabiedrību pieņemtajiem lēmumiem un rīcības atbilstību OCTA likumam kopā saņemtas 267 sūdzības. Kopējais saņemto sūdzību skaits, salīdzinot ar 2010.gadu, samazinājies par 4%.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+