Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
27. aprīlis, 2014
Drukāt

Pērn par 7% samazinājies piena produkcijas eksports

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, no Latvijas eksportētas 304 808 tonnas piena un piena produktu, savukārt importētas 111 110 tonnas. Līdz ar to eksports samazinājies par 7%, bet imports pieaudzis par 4%, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja “Eurostat” dati.

Lai gan eksporta apjomi ir mazinājušies, naudas izteiksmē vērojama pretēja tendence.

Naudas apjoms pērn audzis gan eksporta plūsmā – 213 miljoni eiro 2013.gadā salīdzinājumā ar 190 miljoniem 2012.gadā, gan importa plūsmā – 121 miljons eiro 2013.gadā salīdzinājumā ar 107 miljoniem 2012.gadā.

Lielākais Latvijas piena produktu eksporta tirgus ir ES valstis ar 94% īpatsvaru, turklāt uz Lietuvu pērn eksportēts 81% visa piena produktu eksporta apjoma, kas ir 4,6% samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Saskaņā ar izdevuma “Piena ziņas” informāciju, uz Lietuvu no Latvijas joprojām eksportē arī ļoti daudz svaigpiena, kas ietekmē kopējo uz Lietuvu eksportēto produktu rādītāju. Pārējie lielākie eksporta galamērķi Latvijas piena produktiem ir Vācija, Igaunija un Krievija.

Savukārt piena produktu importu Latvijā pilnībā veido ES izcelsmes produkti, norāda “Piena ziņas”. Lielākie piena produktu daudzumi tiek importēti no Igaunijas – 55%, Lietuvas – 31%, Polijas – 8,7% un Vācijas – 34%.

Saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra datiem, uz 2014.gada 31.martu Latvijā reģistrētas 10 625 piensaimniecības.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (19)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+