Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
31. marts, 2014
Drukāt

Pērn pensiju 3.līmenī iemaksā par 37% vairāk nekā gadu iepriekš (1)

LETALETA

Pagājušajā gadā privātajos pensiju fondos jeb pensiju 3.līmenī iemaksāti 41,3 miljoni eiro, kas ir par 37% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pērn turpināja strauji augt pensiju plānu dalībnieku iemaksas, gada laikā palielinoties par 51% un sasniedzot jaunu vēsturisko maksimumu, ko sekmēja iedzīvotāju ekonomiskās situācijas uzlabošanās, informētības un intereses pieaugums par ilgtermiņa ieguldījumu produktiem, kā arī iespēja saņemt nodokļu atmaksu, skaidro regulators. Savukārt darba devēju iemaksas pieauga tikai par 4%.

2013. gada beigās pensiju plānos uzkrātais kapitāls sasniedza 235,7 miljonus eiro, gada laikā augot par 16,3%.

No pensiju plānu kapitāla gada laikā tika izmaksāti 13,1 miljons eiro jeb par 14,6% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tostarp lielākā daļa jeb 95% tika izmaksāta saistībā ar plānu dalībnieku pensijas vecuma iestāšanos.

Vidējais pensiju plānu ienesīgums 2013.gadā bija 2,8%, individuāliem plāniem tas bija robežās no mīnus 2,9% līdz plus 10,1%. Salīdzinājumam – 2012.gadā vidējais pensiju plānu ienesīgums bija 8,5%.

Pagājušā gada beigās gandrīz pusi jeb 49% no pensiju plānu portfeļa veidoja ieguldījumu fondu apliecības, tai skaitā aptuveni puse bija tādu ieguldījumu fondu apliecības, kas galvenokārt iegulda fiksēta ienākuma instrumentos, un 43% bija tādu fondu apliecības, kas fokusējas uz akcijām. Trešdaļu jeb 34% no portfeļa veidoja ieguldījumi parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu. Gada laikā pieauga ieguldījumu parāda vērtspapīros īpatsvars, kā arī nedaudz pieauga noguldījumu un prasību pret kredītiestādēm īpatsvars.

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs pieauga, 2013.gada beigās sasniedzot 90,1 miljonu eiro jeb 38,2% no kopējiem ieguldījumiem. Savukārt no visiem ieguldījumiem ārvalstīs 96,3% veidoja ieguldījumi pārējās Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs.

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojušos dalībnieku skaits gada beigās sasniedza 220 646, kas ir 22% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem jeb par 13 400 dalībnieku vairāk nekā pirms gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko līdz šie pensiju līmeņi ja aizejot pensijā neviens tos klāt nerēķina un ja cilvēks neiedomājas paprasīt pensiju saņem mazāku.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+