×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Pērn pie Rīgas skolām uzstādītas 42 velo novietnes

Foto: LETAFoto: LETA

Pagājušā gada laikā pie Rīgas izglītības iestādēm uzstādītas 42 velo novietnes. Līdz ar to kopumā galvaspilsētā izvietotas 152 nerūsējošā tērauda konstrukcijas apmēram 900 velosipēdu novietošanai.

Par to piektdien tikšanās laikā Latvijas Riteņbraucēju apvienības pārstāvjus informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC). Viņš klāstīja, ka šogad velo novietnes uzstādīs pie vēl apmēram 20 skolām un bērnudārziem, kur tas būs nepieciešams, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Rīgas mērs uzsvēris, ka prioritāte velosipēdu novietņu ierīkošanā būs tām izglītības iestādēm, kuras pašas būs aktīvas un izteiks priekšlikumus.

Velosipēdistu skaits Rīgā pagājušajā gadā ir pieaudzis par 26%, liecina Riteņbraucēju apvienība pētījums. Šādus pētījumus plānots veikt katru gadu, lai varētu secināt, kā mainās situācija.

Apvienības vadītājs Viesturs Silenieks (LZP) uzsvēris, ka pētījums atklāj interesantas kopsakarības. Piemēram, izglītības iestādēs, pie kurām ir velosipēdu novietnes, ir arī daudz velosipēdu, un bērniem tiek mācīti Ceļu satiksmes noteikumi.

Savukārt Ušakovs ar gandarījumu atzīmējis, ka saskaņā ar Ceļu policijas satiksmes negadījumu audita ziņojumu 2013.gadā Rīgā nav gājis bojā neviens velobraucējs. Tas liecina par satiksmes situācijas uzlabošanos pilsētā, uzskata pilsētas mērs.

Kopējais oficiālo veloceliņu garums Rīgā ir 44 kilometri, bet riteņbraukšanai piemērotās infrastruktūras Rīgā ir ievērojami vairāk, un tā, pēc Ušakova sacītā, nemitīgi tiek uzlabota.

Piemēram, šogad plānots uzbūvēt nobrauktuves, lai no Pārdaugavas varētu ērti nokļūt Rīgas centrā pa Akmens tiltu. Tāpat strādā, lai apzinātu vietas, kur nepieciešams pazemināt ielu apmales, kas līdz šim ir izdarīts 8000 ietvēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+