×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Pērn pieaudzis Daugavpils teātra apmeklētāju skaits

daugtea343

Pērn Daugavpils teātri apmeklējuši 25,4 tūkstoši skatītāju, kas ir par 26% vairāk nekā iepriekšējā gadā, informēja teātra sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Krūtkrāmelis.

Viņš pavēstīja, ka pagājušajā gadā vidējais zāļu piepildījums palielinājās par 30%. Vidējais skatītāju piepildījums izrādēs bijis 73%, savukārt vidējā biļešu cena uz izrādi pērn bija 4,03 lati.

Daugavpils teātra pārstāvji arī norādīja, ka 2012. gadā par 42% pieauguši kopējie teātra ieņēmumi, kas pagājušajā gadā kopumā bija141,1 tūkstotis latu. Ieņēmumi no biļešu tirdzniecības palielinājās par 30%. Veiksmīgi piesaistīts papildu finansējums, tostarp 35,2 tūkstoši latu sponsoru līdzekļu.

Pērn kopumā teātris iestudējis 13 jaunu izrāžu, kas ir par sešām vairāk nekā gadu iepriekš. Pagājušajā gadā Daugavpils teātris kopumā nospēlēja 180 izrāžu, no kurām 137 tika spēlētas teātrī, bet pārējās bijušas viesizrādes, tostarp ārzemju viesizrādes.

Visvairāk skatītā un ienesīgākā izrāde pērn bija režisora Oļega Šapošņikova iestudētais Raimonda Paula mūzikls “Dāmu paradīze”. Otra visvairāk apmeklētā izrāde bija Viljama Šekspīra lugas iestudējums latgaliešu valodā “Vosorys saulgrīžu burvesteibys”. Šo izrāžu vidējais zāles piepildījums attiecīgi bija 90% un 89%.

Pērn teātris ar viesizrādēm viesojies gan Latgales, Vidzemes un Zemgales pilsētas, gan arī Rīgā, uzstājoties Nacionālajā teātrī un Dailes teātrī. Viesizrādes bijušas arī ārvalstīs, uzstājoties Sanktpēterburgā Krievijā un Vitebskā Baltkrievijā.

2012. gadā Daugavpils teātris izrādēm spējis piesaistīt vairākus atzītus māksliniekus no Latvijas un ārzemēm – aktierus Jāni Jarānu un Andri Buli, kā arī režisorus Ivaru Lūsi no Latvijas un Rolandu Atkočūnu no Lietuvas. Bijusi sadarbība arī ar scenogrāfu Aigaru Ozoliņu, operdziedātāju Ilonu Bageli, grupas “Baltie lāči” līderi Andri Baltaci un citiem māksliniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+