×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Pērn pieauguši sadzīviska rakstura smagie noziegumi

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Pērn pieaudzis dažādu smago noziegumu – slepkavību un izvarošanu īpatsvars, tomēr šis vardarbības pieaugums pamatā saistāms ar sadzīviskās vardarbības pieaugumu, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ministrs norādīja, ka, lai arī pērn Latvijā notikusi viena pasūtījuma rakstura slepkavība, pārējie smagie noziegumi ir uzskatāmi par sadzīviska rakstura vardarbības pielietošanu, kuras rezultātā viens no iesaistītajiem ticis nogalināts. “Secinājums ir tāds, ka smagais krīzes periods, kas bija Latvijā, ir iedragājis sociālekonomisko situāciju un mēs redzam, ka vardarbība pārsvarā izriet no sadzīviskām lietām,” atzina ministrs

Viņš norādīja, ka šādas vardarbības pieaugums nav risināms tikai valsts represīvajām struktūrām, “Policija viena pati šo situāciju novērst nevarēs. Tas lielā mērā ir iedzīvotāju labklājības jautājums, prevencijas jautājums, kur ir iesaistītas daudzas citas institūcijas,” atzina ministrs.

Kozlovskis norādīja, ka šobrīd ir izstrādāta koncepcija par vardarbības novēršanu ģimenē, kas paredzēs, ka policisti, dodoties uz izsaukumu konstatēs potenciālu bīstamību kādā ģimenē, tie varēs aizliegt vardarbīgajai personai uzturēties mājoklī līdz piecām dienām. “Pa šo laiku kopā ar pašvaldības policiju tiks izvērtēts kā ar šo personu rīkoties. Būs paredzēti arī līdzekļi policistu apmācībai [kā rīkoties šādas situācijās]. Šim pasākumam ir preventīvs raksturs, bet tā iedzīvināšanai būs vajadzīgs arī laiks,” sacīja ministrs.

Vienlaikus gan Kozlovskis piebilda, ka nevar piekrist Prokuratūras viedoklim, ka aizvadītajā gadā valstī kopumā ir mazinājies kopējais noziedzīgo nodarījumu skaits. “Pozitīvi gan ir tas, ka pērn tiešām ir mazinājies bruņoto laupīšanu skaits un ieroču pielietošana,” viņš teica, piebilstot, ka pēdējā laikā palielinās cita veida noziegumi – krāpšanas, jo īpaši interneta vidē.

“Šie noziegumi ir komplicēti. Mēs no salīdzinoši vienkāršiem gadījumiem varam aiziet arī līdz ļoti sarežģītām naudas atmazgāšanas shēmām, kur pats noziegums ir izdarīts Vācijā, uzņēmums reģistrēts Latvijā, bet īpašnieks ir lietuvietis,” viņš sacīja.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka prokuroru gada pārskata sanāksmē ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kā satraucošu tendenci minēja būtisku slepkavību skaita pieaugumu pēdējo divu gadu laikā. Pagājušajā gadā slepkavību skaits pieaudzis par 25,3%, bet, salīdzinot ar 2010.gadu, – par 40%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+