×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Pērn saņemti 245 atlīdzību pieteikumi par uguns nelaimēm mājokļos

ILustratīvs attēls. Foto-ShutterstockILustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistikas dati, 2015. gadā saņemti 245 atlīdzību pieteikumi par uguns radītiem postījumiem mājokļiem, kuru rezultātā apdrošinātājs ne vien sniedza finansiālu atbalstu, atlīdzinot zaudējumus, bet arī vairākos gadījumos pilnībā atjaunoja nodegušos mājokļus, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Piemēram, nesen BALTA pilnībā atjaunoja mājokļus divām klientēm, kurām pērn martā nodega privātmājas, kopā radot zaudējumus 167 230,77 eiro apmērā.

Kā liecina BALTA dati, apdrošinātājs ik gadu saņem vidēji 270 pieteikumu par pilnībā vai daļēji nodegušiem mājokļiem. Pēdējo trīs gadu laikā ugunsgrēki mājokļos izcēlušies sadzīvisku negadījumu, īssavienojumu, dūmvadu vai apkures sistēmas negadījumu dēļ.

Analizējot ugunsgrēku izcelšanās cēloņus konkrētāk, var secināt, ka nereti ugunsgrēki mājokļos izceļas neuzraudzītu sveču dēļ, kas mēdz aizdedzināt aizkarus, galdu vai Ziemassvētku eglītes, tāpat šādi nelaimes gadījumi mēdz rasties miskastes aizdegšanās gadījumā vai smēķējot iekštelpās. Tomēr lielākoties ugunsgrēki mājokļos rodas tādu iemeslu dēļ, kurus iedzīvotāji nevar ietekmēt un paredzēt, piemēram, dažādu elektronisko iekārtu vai elektrības vadu aizdegšanās īssavienojuma rezultātā, kā arī skursteņa vai krāsns uzkaršanas un aizdegšanās gadījumos.

Tā, piemēram, apdrošinātāja nesenā pieredzē ir divi ļoti smagi gadījumi, kad elektroinstalācijas un tai pieslēgto iekārtu bojājumu dēļ izcēlās ugunsgrēki, pilnībā izpostot divus mājokļus Salacgrīvas un Limbažu novados. Abos nelaimes gadījumos uguns nopostīja Līvānu tipa kokskaidu paneļu dzīvojamās ēkas. Šādas konstrukcijas ēkas diemžēl nodeg lielā ātrumā, līdz ar to tās ir īpaši grūti un teju neiespējami ugunsgrēka laikā glābt, tādēļ visbiežāk nodegušos mājokļus nākas pilnība atjaunot un pārbūvēt no jauna.

Lai pasargātu savu mājokli no uguns nelaimēm, apdrošinātājs BALTA iesaka:

  • mājoklī ierīkot dūmu detektoru, kas ne vien savlaicīgi pievērsīs uzmanību uguns nelaimei, bet arī novērsīs iespējamo saindēšanos ar dūmiem;
  • mājoklī būtu nepieciešams turēt arī ugunsdzēšamo aparātu, lai ātri spētu nodzēst laikus pamanītu nelielu ugunsgrēku;
  • nekad mājoklī neatstājiet bez uzraudzības iedegtas sveces, lai arī cik tās droši izskatītos. tas attiecas pat uz gadījumiem, kad plānojat no mājokļa iziet uz pāris minūtēm;
  • būtiski ir arī izvēlēties drošu vietu sveces novietošanai, lai tā neatrastos blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, piemēram, aizkariem, žurnāliem vai avīzēm;
  • tāpat būtiski ir sekot līdzi pareizai mājokļa elektroinstalāciju un mājsaimniecības elektroierīču ekspluatācijai;
  • lietojot viegli uzliesmojošus līdzekļus, to tuvumā nedrīkst smēķēt vai novietot sveces.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+