×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2016
Drukāt

Pērn strauji palielinājies no seksuālas vardarbības un seksuāla rakstura darbībām cietušo bērnu skaits (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar gadu iepriekš strauji palielinājies bērnu skaits, kuri cietuši no seksuālas vardarbības un no seksuāla rakstura darbībām, liecina Valsts policijas (VP) pārskats par nepilngadīgo noziedzības stāvokli un noziedzīgos nodarījumos cietušajiem bērniem.

2015.gadā dažāda veida noziedzīgos nodarījumos kopumā cietušas 15 123 personas, no tām 5261 bija bērns. Bērni visbiežāk cietuši uz ielas, mājoklī, pilsētā, uz ceļa, mācību iestādē un interneta vidē.

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar gadu iepriekš visbiežāk bērni cietuši no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību, mantiskiem nodarījumiem, no cietsirdības un vardarbības un no nodarījumiem pret dzīvību un veselību.

Palielinoties bērnu vecumam, pieaug risks ciest no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību. No šāda veida noziedzīgiem nodarījumiem visbiežāk cieš meitenes, bet zēni retāk.

Kā pozitīvu aspektu VP atzīmē, ka pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2014.gadu, strauji samazinājies bērnu skaits, kuri cietuši no pavešanas netiklībā, – pērn tādi bijuši 27, kas ir par 37 bērniem mazāk. Tāpat strauji samazinājies bērnu skaits, kuriem nodarīti tīši viegli miesas bojājumi.

Kā negatīvu faktoru VP norāda, ka pagājušajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, ir strauji palielinājies bērnu skaits, kuri cietuši no seksuālās vardarbības – pērn šādos noziegumos cietuši 57 bērni, kas par 12 nepilngadīgajiem vairāk. Tāpat palielinājies bērnu skaits, kas cietuši no seksuāla rakstura darbībām, – pērn tādi bijuši 28 nepilngadīgie, un tas ir par 14 cietušajiem vairāk nekā 2014.gadā.

Pērn notikusi vienas nepilngadīgas personas nolaupīšana un divu nepilngadīgu personu tirdzniecības gadījums, savukārt trīs nepilngadīgajiem ir tikusi nelikumīgi atņemta brīvība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nesen noklausīta saruna: mājas pagalmā meitene kakina suni kur nevajag un kāds vīrietis aizrāda, ka aiz mīļotā sunīša ir jānovāc…. tūlīt iznesās meitenes fiziskā radītāja un kliedz – ja vēlreiz bērnam piesiesies, uzrakstīsim iesniegumu par seksuālo uzmākšanos bērnam…. vai nav šis temats bišķ izgājis no rāmjiem?

  2. salīdzinot ar 2014.gadu, strauji samazinājies bērnu skaits, kuri cietuši no pavešanas netiklībā, – pērn tādi bijuši 27, kas ir par 37 bērniem mazāk. Tāpat strauji samazinājies bērnu skaits, kuriem nodarīti tīši viegli miesas bojājumi.
    —————–
    Par to,ka valstī ir samazinājusies dzimstība un skolas slēdz ciet un tāpēc šie rādītāji,neviens neko negrib teikt ?

Draugiem Facebook Twitter Google+