Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
22. februāris, 2015
Drukāt

Pērn strauji samazinājies darījumu skaits ar dārgajām privātmājām

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pagājušajā gadā vidējā darījumu summa ar vienģimeņu privātmājām Pierīgā bija par 13,7% zemāka nekā 2013.gadā, liecina nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” sagatavotais Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārskats.

Darījumu skaits virs 200 000 eiro saruka par 35%, bet darījumu skaits virs 300 000 eiro samazinājās par 54%.

Dārgākie darījumi pērn fiksēti Baltezerā par 800 000 eiro un Babītes novadā par 730 000 eiro. Darījumu skaits samazinājies tieši dārgāko īpašumu novados – Garkalnē par 20% un Babītes novadā par 31,6%. Savukārt Carnikavas novadā darījumu skaits pieauga par 36%. Pārējos novados darījumu skaits bija bez īpašām izmaiņām.

Pagājušajā gadā Rīgā darījumu aktivitāte ar vienģimeņu privātmājām augusi par 26,6%. Gada griezumā aktivitāte Rīgā un reģionā pieauga par 4,6%, Rīgā – par 26,6%, bet reģionā aktivitāte samazinājās par 4,9%. Vienģimeņu privātmāju būvniecībai izsniegto būvatļauju skaits pērn auga par 3,5%.

Vidējās cenas šajā tirgus segmentā pērn būtiski nemainījās, taču izmaiņas piedzīvoja darījumu skaits un cena darījumu cenu zemākajā un vidējā segmentā – par 8,1%, savukārt samazinājās darījumu skaits un cena darījumu cenu augstākajā segmentā – par 29%.

Pagājušajā gadā palielinājās pieprasījums un samazinājās piedāvājums kvalitatīvām mājām ar labu apkārtējo infrastruktūru platībā no 150 līdz 250 kvadrātmetriem. Tāpat pērn samazinājās piedāvājumu skaits ar jaunbūvēm cenu zemākajā segmentā.

Jūrmalā darījumu aktivitāte ar privātmājām pērn bija par 34% augstāka nekā 2013.gadā. Darījumi Jūrmalā notika cenu diapazonā no 250 līdz 8172 eiro par kvadrātmetru, vidējā cena bija 1285 eiro par kvadrātmetru. Vidējais darījumu objekts Jūrmalā pērn bija 968 kvadrātmetrus liels zemesgabals ar 210 kvadrātmetrus lielu ēku. Dārgākais darījums Jūrmalā pērn bijis īpašums Dubultos, Pūpolu ielā, par 8,7 miljoniem eiro jeb 8092 eiro par kvadrātmetru.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+