Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
22. februāris, 2015
Drukāt

Pērn strauji samazinājies darījumu skaits ar dārgajām privātmājām

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pagājušajā gadā vidējā darījumu summa ar vienģimeņu privātmājām Pierīgā bija par 13,7% zemāka nekā 2013.gadā, liecina nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” sagatavotais Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārskats.

Darījumu skaits virs 200 000 eiro saruka par 35%, bet darījumu skaits virs 300 000 eiro samazinājās par 54%.

Dārgākie darījumi pērn fiksēti Baltezerā par 800 000 eiro un Babītes novadā par 730 000 eiro. Darījumu skaits samazinājies tieši dārgāko īpašumu novados – Garkalnē par 20% un Babītes novadā par 31,6%. Savukārt Carnikavas novadā darījumu skaits pieauga par 36%. Pārējos novados darījumu skaits bija bez īpašām izmaiņām.

Pagājušajā gadā Rīgā darījumu aktivitāte ar vienģimeņu privātmājām augusi par 26,6%. Gada griezumā aktivitāte Rīgā un reģionā pieauga par 4,6%, Rīgā – par 26,6%, bet reģionā aktivitāte samazinājās par 4,9%. Vienģimeņu privātmāju būvniecībai izsniegto būvatļauju skaits pērn auga par 3,5%.

Vidējās cenas šajā tirgus segmentā pērn būtiski nemainījās, taču izmaiņas piedzīvoja darījumu skaits un cena darījumu cenu zemākajā un vidējā segmentā – par 8,1%, savukārt samazinājās darījumu skaits un cena darījumu cenu augstākajā segmentā – par 29%.

Pagājušajā gadā palielinājās pieprasījums un samazinājās piedāvājums kvalitatīvām mājām ar labu apkārtējo infrastruktūru platībā no 150 līdz 250 kvadrātmetriem. Tāpat pērn samazinājās piedāvājumu skaits ar jaunbūvēm cenu zemākajā segmentā.

Jūrmalā darījumu aktivitāte ar privātmājām pērn bija par 34% augstāka nekā 2013.gadā. Darījumi Jūrmalā notika cenu diapazonā no 250 līdz 8172 eiro par kvadrātmetru, vidējā cena bija 1285 eiro par kvadrātmetru. Vidējais darījumu objekts Jūrmalā pērn bija 968 kvadrātmetrus liels zemesgabals ar 210 kvadrātmetrus lielu ēku. Dārgākais darījums Jūrmalā pērn bijis īpašums Dubultos, Pūpolu ielā, par 8,7 miljoniem eiro jeb 8092 eiro par kvadrātmetru.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+