Nelikumīgi iegādātie, transportētie un izmantotie priekšmeti un izstrādājumi apskatāmi Latvijas dabas muzejā preses konferences laikā par nelikumīgas aizsargājamo savvaļas dzīvnieku un augu sugu tirdzniecības sekām uz bioloģisko daudzveidību, ekonomiku un drošību pasaulē un Latvijā.
Nelikumīgi iegādātie, transportētie un izmantotie priekšmeti un izstrādājumi apskatāmi Latvijas dabas muzejā preses konferences laikā par nelikumīgas aizsargājamo savvaļas dzīvnieku un augu sugu tirdzniecības sekām uz bioloģisko daudzveidību, ekonomiku un drošību pasaulē un Latvijā.
Foto – LETA

Pērn tūristi Latvijā centušies ievest 40 kosmētikas līdzekļus ar kobru 0

Pērn tūristi no Taizemes, Vjetnamas un Krievijas Latvijā centušies ievest septiņas čūskas pudelēs un 40 kosmētikas līdzekļus ar kobru, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) CITES nodaļas vadītāja Ilona Vilne.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību
Lasīt citas ziņas

Pērn uz robežas visvairāk konfiscēti nelegāli dzīvnieku izcelsmes produkti, ko tūristi mēģinājuši ievest no Taizemes, Vjetnamas un Krievijas. Robežsargi pērn konfiscējuši arī 370 kosmētikas līdzekļus ar medicīnas dēli (no Krievijas), pitonādas somu, jostu un kurpes (no Taizemes), kā arī nezināmas izcelsmes dzīvu bruņurupuci, divas lāčādas, 40 kosmētikas līdzekļus ar kaviāra ekstraktu un divus nezināmas izcelsmes valzirga ilkņus.

DAP norāda, ka visbiežāk cilvēki augu un dzīvnieku izstrādājumus mēģina ievest savas nezināšanas dēļ. Sods par neatļauto izstrādājumu ievešanu privātpersonām ir no 70 līdz 700 eiro un juridiskām personām no 100 līdz 1000 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vilne informēja, ka pastāv atsevišķi izņēmumi, ko tūristi privātajā bagāžā drīkst ievest bez īpašas atļaujas, piemēram, dažus gliemežvākus, mazus apstrādātus krokodilādas izstrādājumus (četrus viena persona) ar dokumentu, kurā norādīts, no kādas sugas tas ir izstrādāts, kaviāru marķētā iepakojumā (125 gramus viena persona), kaltētus jūraszirdziņus (četrus viena persona) un citus.

Augu un dzīvnieku izstrādājumu ievešanas kontroli Latvijā veic DAP, kas pārbauda, ka to pārvadāšana notiek saskaņā ar CITES (1973.gada Vašingtonas konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām). CITES iekļautas visu pērtiķu, kaktusu un orhideju, gandrīz visas bruņurupuču, daudzas čūsku, gliemežu un jūras zīdītāju sugas. Apdraudēto sugu īpatņus, vai no tiem izgatavotos suvenīrus Latvijā drīkst ievest ar īpašām atļaujām, ko izsniedz DAP. Atļaujas iespējams noformēt ceļojuma laikā pirms atgriešanās Latvijā, sazinoties ar DAP.

Šobrīd CITES konvencijas nosacījumus ar nacionālās likumdošanas palīdzību ievieš jau 181 konvencijas dalībvalstis un tas ir viens no plašākajiem un dalībvalstu skaita ziņā lielākajiem starptautiskajiem līgumiem dabas aizsardzības jomā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.