×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Pērn uz Lielbritāniju nosūtīti 19 pieteikumi par bērnu atdošanu Latvijai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pagājušajā gadā tikuši nosūtīti 19 pieprasījumi par bērnu atdošanu no Lielbritānijas uz Latviju un četri – par bērnu atdošanu turp. Tāpat pērn bija nosūtīti trīs pieprasījumi par bērnu atdošanu Latvijai no Īrijas, bet divi pieprasījumi saņemti, lai bērnus atdotu uz Īriju.

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, pērn nosūtīti arī četri pieprasījumi par bērnu atgūšanu no Vācijas, savukārt vienā gadījumā bija lūgts bērnu atdot uz Vāciju.

Šogad martā bijuši trīs pieprasījumi bērnu atdošanai uz Latviju no Lielbritānijas, bet viens gadījums, kad ir lūgts bērnu atdot uz Lielbritāniju no Latvijas. Vienā gadījumā lūgts bērnu atdot uz Itāliju, vēl divos gadījumos bija pieprasīts bērnu atdot no Vācijas uz Latviju.

Visvairāk pieprasījumu bērnu atdošanai uz Latviju bija 2010.gadā – 37 gadījumi. Visvairāk tika lūgts atdot bērnus no Lielbritānijas un Īrijas.

Kopumā pērn ir bijušas 33 lietas par 36 bērnu atgūšanu uz Latviju, savukārt 11 lietas bijušas par 15 bērnu atdošanu no Latvijas teritorijas uz citām valstīm.

Pagājušajā gadā 13 lietās ārvalsts tiesas nolēma bērnu atdot uz Latviju, savukārt sešās lietās bērnu aizvedēji atgriezās Latvijā brīvprātīgi, tiesai neuzsākoties. Tāpat četrās lietās pieprasījuma iesniedzējs pieprasījumu atsauca. Tikmēr divās lietās pieprasījuma iesniedzējs piekrita, ka bērns paliek uz dzīvi ārvalstī, bet vecāki vienojās par saskarsmi. Septiņas lietas vēl tiek turpinātas.

Savukārt šogad ir piecas lietas par bērnu atgriešanu Latvijā – tās visas vēl turpinās. Viena no tām ir par saskarsmes tiesību nodrošināšanu starp vecākiem un bērnu ārvalstīs.

Attiecībā uz bērnu atgriešanu citās valstīs no Latvijas pērn septiņās lietās tika noraidīta bērnu atgriešana ārvalstīs, bet vienā lietā bērns tomēr tika atgriezts ārvalstij. Savukārt vēl vienā lietā persona savu pieprasījumu atsauca. Vienlaikus divas lietas vēl turpinās šogad.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+