Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. janvāris, 2015
Drukāt

Pērn visvairāk zagtie auto – “Volkswagen”; strauji pieaug “Toyota” zādzību skaits

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2014.gadā auto zādzību skaits, salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir palielinājies un pērn kopā nozagti auto 6,98 miljonu eiro vērtībā.
Zagtākās automašīnu markas pārliecinoši ir bijušas “Volkswagen”, “Audi” un “Toyota”, bet zagtākie auto mašīnu modeļi nemainīgi ir “Volkswagen Golf”, “Transporter” un “Passat”, liecina uzņēmuma “Autonams” apkopotie dati.

Pēc “Autonams” apkopotajiem datiem, visbiežāk tiek zagtas tās automašīnas, kurām ir plašs noieta tirgus un tās rezerves daļām ir liels pieprasījums, līdz ar to šo produktu ir viegli realizēt tālāk melnajā tirgū.

Salīdzinot ar 2013.gadu, saraksta pirmās divas vietas ir saglabājušās nemainīgas – jau otro gadu pēc kārtas visbiežāk tiek zagtas automašīnas “Volkswagen” un “Audi”. “Volkswagen” markas zagto auto skaits pērn palielinājies par nepilniem 4%, bet “Audi” markas auto zagļu interesi samazinājis par 11%. Gandrīz uz pusi palielinoties zādzību skaitam, saraksta 3.vietā ierindojas “Toyota” markas automobiļi. Pērn šīs markas auto bijuši vien piektie zagtākie auto Latvijā.

Kopumā 2014.gadā nozagtas 846 automašīnas, kuru kopējā vērtība sasniedz 6 981 500 eiro. Lai arī, salīdzinot ar 2013.gadu, zagto automašīnu skaits pērn ir tikai nedaudz palielinājies, šogad šī tendence var arī būtiski mainīties un pieaugt.

No pagājušā gada Latvijā par problēmu kļuva “keyless go” automašīnu zādzības, lietojot atslēgu kodu pārtveršanas ierīces. Ar rūpnīcas iekārtām aprīkotas automašīnas zādzība paveicama 20-50 sekunžu laikā.

modeli

“Lielais nozagto zema riska grupas automašīnu skaits ir tieši saistīts ar apdrošinātāju zemajām drošības ierīču prasībām un īpašnieku vieglprātīgo attieksmi pret zādzības iespējamību. Lai padarītu savu auto drošāku, kā pirmais solis ir auto marķēšana. Tā padara auto “neinteresantāku” potenciālā zagļa acīs, jo marķētas detaļas ir viegli identificēt un atrast, kam tās pieder. Ja arī auto nav bijis paredzēts uz izjaukšanu, tad pārāk daudz marķētās detaļas ir jānomaina, lai auto varētu viegli realizēt. Kā otrais solis būtu auto aprīkošana ar imobilaizeru, kas neļauj auto iedarbināt un vienkārši aizbraukt. Tas pasargā arī situācijās, kad tiek apiets oriģinālais auto bloķētājs, jo Skybrake imobilaizers darbojas neatkarīgi no pārējām sistēmām, tādējādi radot vēl vienu papildu šķērsli auto iedarbināšanai un aizdzīšanai,” uzsver SIA “Autonams” valdes loceklis Edvīns Panders.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+