×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2014
Drukāt

Pērnās ražas Latvijas āboli lielākoties izpirkti

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā audzētie āboli lielākoties tirdzniecībā vairs nav pieejami, taču atsevišķos veikalos tos varēs nopirkt vēl līdz Lieldienām, aģentūra BNS uzzināja, aptaujājot audzētājus un tirgotājus.

Latvijas augļkopju asociācijas (LAA) konsultants par jautājumiem ābolu audzēšanā Zemgales reģionā Guntis Ofkants pastāstīja, ka patlaban Latvijā audzētie āboli lielākoties vairs nav nopērkami. “Latvijā audzēto ābolu raža beidzās jau pirms kāda mēneša,” sacīja Ofkants.

Arī LAA konsultants ābolu un bumbieru audzēšanas un agronomijas jautājumos Latgales reģionā Jānis Batars aģentūrai BNS norādīja, ka Latvijā audzētie āboli tirdzniecībā vairs nav pieejami. Pēc viņa teiktā, āboli šogad izbeidzās jau martā nevis aprīlī, kā augļkopji sākotnēji bija paredzējuši. Pēc Batara teiktā, viens no iemesliem, kādēļ Latvijā audzētā raža šogad izpirkta ātrāk, ir vietējo ābolu popularitātes pieaugums.

Mazumtirgotāja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris aģentūrai BNS apstiprināja, ka pagājušā gada Latvijas ābolu raža “Maxima” veikalos vairs nav pieejama un to tirdzniecība beidzās marta sākumā. “Jaunā Latvijas ābolu raža mūsu veikalos gaidāma augusta beigās/septembra sākumā,” norādīja Beseris.

Savukārt “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija aģentūrai BNS teica, lai arī ābolu krājumi pamazām tuvojas beigām, šobrīd “Rimi” hipermārketos joprojām ir nopērkami vietējie Latvijas āboli. “Pēdējās šķirnes, kas vēl ir izturējušas garo ziemu ir “Alva” un “Ligols”. Ābolu daudzums pamazām tuvojas uz beigām, un provizoriski pārdošanā tie varētu būt tikai līdz Lieldienām,” sacīja Podskočija, piebilstot, ka vietējos ābolus uzņēmumam piegādā zemnieku saimniecība “Ābelītes”.

Pērn oktobrī augļkopji prognozēja, ka pagājušajā gadā Latvijā audzētie ābolie varētu pietikt līdz šā gada aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+