×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Pērnavas mūzikas festivālu atklās “Sinfonietta Rīga” Pāvo Jervi vadībā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mocarta Flautas un arfas koncertā uz skatuves tiks aicināti arī divi izcili franču solisti – arfiste Marī-Pjēra Langlamē (attēlā) un flautists Vensāns Likā.

Pirmdien, 11. jūlijā plkst. 20 Pērnavas koncertzālē ar Sinfonietta Rīga un Pāvo Jervi pie diriģenta pults tiks atklāts viens no nozīmīgākajiem vasaras klasiskās mūzikas notikumiem Baltijā – Pērnavas mūzikas festivāls, LA.lv pavēstīja “Sinfonietta Rīga” sabiedrisko attiecību speciālists Gints Ozoliņš.

Viens no visvairāk gaidītajiem Baltijas vasaras muzikālās dzīves notikumiem – ikgadējais Pērnavas mūzikas festivāls, ko 2010. gadā iedibinājusi ievērojamā Jervi mūziķu dinastija šogad norisināsies jau sesto reizi. Savā neilgajā pastāvēšanas laikā festivāls ir paspējis iekarot stabilu vietu Ziemeļeiropas muzikālo norišu kalendārā, bet 2002. gadā atklātā Pērnavas koncertzāle, vēsturiskie dievnami un kūrzāles ir bijušas liecinieces nevienai vien pasaulslavenu mūziķu uzstāšanās reizei festivāla kupli apmeklētajos koncertos.

Par Igaunijas vasaras galvaspilsētu dēvētā kūrortpilsēta ir cieši saistīta ar Jervi dinastijas vārdu. Šeit savas bērnības vasaras kopā ar tēvu, pasaulslaveno diriģentu Nēmi Jervi ir pavadījis vēlākais Orchestre de Paris un Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen mākslinieciskais vadītājs Pāvo Jervi. Šeit, apliecinot Pērnavas īpašo muzikālās pievilcības spēku, jaunu radošo enerģiju vasaras atvaļinājumos Baltijas jūras krastā ir smēlušies Dmitrijs Šostakovičs un vijolnieks Dāvids Oistrahs.
Atsaucoties diriģenta Pāvo Jervi aicinājumam, Sinfonietta Rīga uz Pērnavas festivālu dosies nu jau trešo reizi, šoreiz izpelnoties godpilno festivāla atklāšanas koncerta izpildītāja titulu.

Koncerta programmā iemirdzēsies Haidna, Pērta un Prokofjeva skaņdarbi, bet Mocarta Flautas un arfas koncertā uz skatuves tiks aicināti arī divi izcili franču solisti – arfiste Marī-Pjēra Langlamē un flautists Vensāns Likā.Kopā ar Rīgas mūziķiem un maestro Pāvo Jervi uz skatuves kāps arī izcilie franču mūziķi – Berlīnes Filharmoniķu arfu grupas koncertmeistare Marī-Pjēra Langlamē un Orchestre de Paris flautu grupas koncertmeistars Vensāns Likā, izpildot klausītājiem tik pazīstamo un iemīlēto Volfganga Amadeja Mocarta Flautas un arfas koncertu Domažorā.

Neapšaubāmi, ka viena no goda vietām koncerta programmā ierādīta arī Igaunijas ievērojamākajam skaņradim Arvo Pērtam. Koncertā tiks atskaņots autora trīsdaļīgais opuss “Fratres”, kas kopš 1977. gada piedzīvojis neskaitāmas redakcijas un instrumentālos pārlikumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+