×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Persijas līcī pieaug spriedze

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Laikā, kad rietumvalstu attiecības ar Irānu kļūst aizvien saspringtākas, ASV kopā ar 30 citām valstīm Persijas līcī uzsākušas nākamo militāro mācību raundu. Uz to Teherāna atbildējusi, izmēģinot jaunu tālas sniedzamības bezpilota lidaparātu, kas spējīgs doties kā kaujas, tā izlūkošanas misijās, informē raidsabiedrība BBC.


 

ASV kopā ar 30 sabiedrotajām valstīm jau septembra vidū aizvadīja militārās mācības, kuru ietvaros tika izspēlēta Ormuzas šauruma dzelmē izvietotu mīnu meklēšana un neitralizēšana. Šonedēļ uzsākta mācību otrā kārta. Ormuzas šaurums ir ļoti svarīgs kuģošanas ceļš, kuru Irāna vairākkārt draudējusi bloķēt, ja spriedze pāraugtu reālā konfliktā, skaidro ziņu aģentūra “Reuters”. ASV karaflotes pārstāvis Džeisons Salata Savienoto Valstu medijiem apstiprinājis, ka ir pārliecināts par rietumvalstu un to sabiedroto flotu spējām likvidēt jebkuru draudu kuģošanai. “Mācībās piedalās vairāk nekā trīsdesmit valstis. Domāju, tas ir pietiekami spēcīgs signāls starptautiskajai sabiedrībai, ka tiksim galā ar jebkuriem draudiem,” pārliecināts Salata. Persijas līcī mācībās iesaistījušies jūras spēki gan no Eiropas, gan Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, gan Tuvajiem Austrumiem. Tajās piedalās arī Igaunija un Jaunzēlande.

Irāna vakar izmēģinājusi jaunu bezpilota lidaparātu, ar kura sniedzamību pietiek, lai aplidotu visu Tuvo Austrumu apgabalu.

 

“Mūsu lidaparāts ir spējīgs trāpīt līdz pat divus tūkstošus kilometru attāliem mērķiem, un to var aprīkot ar elektroniskajām un komunikācijas sistēmām, tostarp videokamerām, kas var pārraidīt attēlus,” informē angliski raidošā Irānas televīzija “Press TV”.

 

Tikmēr Irānas ziņu aģentūra “Fars”, atsaucoties uz avotiem valsts karaflotē, ziņo, ka izmēģinājuma nolūkos uz Persijas līcī esošu mērķi izšautas četras raķetes, kuras “karakuģa lielumā esošu mērķi nogremdēja 50 sekundēs”. Vienlaikus Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinedžads, kurš pašreiz Ņujorkā piedalās ANO Ģenerālajā asamblejā, izteicies, ka neuztver nopietni Izraēlas draudus. “Mūsu rīcībā ir visi nepieciešamie aizsardzības instrumenti, un mēs esam gatavi sevi aizsargāt,” viņš apstiprināja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+