×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Persiku lapas čokurojas – iespējams, vainīga sēnīte

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Dārzā aug divi persiki. Vienam ir normālas lapas, bet otram čokurojas. Sākumā tās bija līdzenas, smukas, bet tad sakļāvās, sačokurojās un kļuva brūnas. Ko darīt?” ALFRĒDS DEKŠENIEKS

Pēc zemnieku saimniecības “Gulbji” īpašnieka Pētera Heimaņa teiktā, kaiti izraisa sēne Taphrina deformans. Šī ir visizplatītākā persiku lapu slimība pasaulē, līdzīgi kā ābelēm kraupis. Tā parādās drīz pēc lapu plaukšanas vai nedaudz vēlāk. Lapas, it īpaši dzinumu galotnēs, sačokurojas, kļūst brūnas un sakalst. Tālāk šī infekcija var pāriet uz jaunajiem dzinumiem.

Slimību veicina mitrs un vēss pavasaris, bet jo īpaši tas raksturīgi +16…+18 °C temperatūrā. Iestājoties siltam un sausam laikam, slimības izplatība norimst, bojājumi uz lapām vairs neparādās, taču infekcija koka vainagā saglabājas, tāpēc jāveic pasākumi, lai no tās izvairītos nākamajā gadā. Ja persikus nemiglo, slimība stipri novājina kokus un bargā ziemā tie var aiziet bojā.

Visas nokaltušās, nobirušās lapas regulāri jāsavāc un jāsadedzina, jāizgriež arī nokaltušie zari. Augļkopis iesaka agri pavasarī pirms ziedēšanas kociņus apsmidzināt ar varu saturošu fungicīdu Čempions 50. Ja slimības pazīmes atkal parādās, smidzina ar Efektoru. Lietojot augu aizsardzības līdzekļus, obligāti jāievēro instrukcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+