Sports
Basketbols

Personīgi treneru rēķini, Latvijai cīņa par pusfinālu 16

fiba.com

Latvijas sieviešu basketbola izlase šovakar pulksten 19 Prāgas O2 arēnā aizvadīs Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēli pret turnīra favorītēm Spāniju.

Principiāla būs divu treneru tikšanās laukuma pretējās pusēs. Mārtiņš Zībarts pagājušajā vasarā komplektēja Kurskas “Dinamo” sastāvu, lai ar to rudenī sāktu cīņu par Eirolīgas čempionu titulu. Tad komandā ieradās spāņu treneris Luka Mondelo ar savu palīgu, bet latvietis uz rezervistu soliņa tika pabīdīts tālāk – par trešo treneri, kurš vairāk atbildīgs par pretinieku izpēti. Šādā salikumā, kā viena komanda, treneri kopā ar Kurskas “Dinamo” tika pie kārotā un pavasarī uzvarēja Eirolīgas finālā. Zībarts par to skali nav runājis, taču var nojaust, ka trenerim mazliet kremt, ka viņa stādītajās ābelēs pie augļu novākšanas darba vadītāji bija jau citi.

To, ka Latvijas un Spānijas izlašu treneri strādājuši kopā, pamanījuši ari FIBA mājas lapas veidotāji, ļaujot abiem viens otram veltīt pa komplimentam. “Sezonas gaitā viņam vajadzēja adaptēties kā Kurskas “Dinamo” trešajam trenerim. Taču zināms, ka Zībarts ir labs galvenais treneris. Viena no labākajām lietām, ko viņš var dot Latvijai, ir spēja atrast pareizo komandas ķīmiju. Taktiskā ziņā viņš ir izcils un labākais, ko viņš spējis, no savām spēlētājām izspiest pilnīgi visu labāko,” sacīja Luka Mondelo.

Zībartam tā būs principiāla spēle – likme ir pasaules čempionāts un iespēja cīnīties par medaļām. “Protams, ka Spānijas izlases treneri labi pazīstu, taču ar to vien ir par maz. Lai kas būtu pie Spānijas izlases stūres, viņam pašlaik ir labākā ārējā līnija Eiropas basketbolā,” uzskata Zībarts.
Latvijas izlase šodien nebūs favorīte, ko izteikti pierāda bukmeikeru piedāvājumi – tie paredz Spānijas izlases uzvaru ar aptuveni 12 punktu starpību. Te der atgādināt, ka tikai viena no četrām astotdaļfināla spēlēm beidzās ar favorītu uzvaru.

Saistītie raksti

Lai izcīnītu vietu pasaules čempionātā, Latvijas izlasei ir jāizcīna viena uzvara kādā no divām nākamajām spēlēm – šodien vai 24. jūnijā. Vērtējot spēku samērus, reālāk tas būtu nākamajā spēlē, tomēr šovakar spēki netiks taupīti. “Ja spēlēs beigās iznākums patiešām būs izšķirts, tad dosim uzspēlēt visām meitenēm. Citādi mums ir mērķis parādīt labāko basketbolu un cīnīties par iespēju spēlēt pusfinālā!,” treneris uzskata, ka šādā turnīra stadijā pretiniekus nedrīkst dalīt.

Ja Latvijas izlase cenšas spēlēt agresīvu basketbolu ar ātru pāreju uzbrukumā, tad Spānijas izlase šajā ziņā ir etalons. Iespējams, šī būs tā retā reize, kad Latvijas izlases izdevīgāks būs lēnāks spēles temps.
Elīna Babkina komandas pēdējos treniņos darbojās individuāli, un visticamāk, šovakar komandai palīdzēt nevarēs. Tomēr Latvijas izlasei iepriekšējā spēlē pret Serbiju pierādīja, ka ar pareizu taktiku, ticību saviem spēkiem un vienotu komandas darbu var paveikt lielas lietas.
[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv