×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2016
Drukāt

Personu apsūdz par internetā paustu naidīgu komentāru pret islāmticīgajiem (17)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā persona apsūdzēta par internetā paustu naidīgu komentāru pret islāmticīgajiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona izdarīja darbības, kas vērstas uz reliģiskā naida un nesaticības izraisīšanu, apzinoties, ka šādā veidā, iespējams, tiks veicināts interneta vidē nereti sastopamais naids un neiecietība pret islamticīgajiem.

Apsūdzētā persona pagājušā gada septembrī kādā interneta vietnē, izmantojot segvārdu rakstam “Latviete – musulmane atklāti pastāsta par attieksmi pret islamticīgajiem Latvijā” pievienoja komentāru. Komentārā apsūdzētā persona, piemēram, rakstīja “Atkal propaganda rullē! Es šitādas Līgas, musulmaņu padsķilkas un pēdējās emmas, kam uzspļaut uz savu valsti un nacionalitāti, kā raganas inkvizīcijas laikā uz sārta kūpinātu. Atskatījos, jau Londonas konsulātā uz mazajiem, pusmelnajiem, jaunās nācijas latviešiem.” Pārējā komentāra daļā bija iekļauti rupji un necenzēti vārdi krievu valodā.

Prokuratūra norāda, ka pievienotais komentārs pēc sava satura un formas iziet ārpus Satversmes, Eiropas cilvēku tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā un ANO Starptautiskajā paktā par pilsoņu un politiskajām tiesībām noteiktajām tiesībām uz savu uzskatu un izteiksmes brīvību.

Apsūdzētajam draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīgs cietumsods, piespiedu darbs vai naudas sods.

Lieta nodota Rīgas rajona tiesai.

Drošības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka prokuratūrai nodotā lieta ir viens no trīs kriminālprocesiem, kas saistītas ar reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Mēs esam latvieši, šeit ir Latvija un mūs interesē, cik kriminālprocesi ir sākti par naidīgu runu pret latviešiem.

 2. jociigi ka tos kas raksta naidiigus komentaarus pret latviesiem nesoda,izskataas ka latvijaa aizstaav tikai cittautieshus

 3. Un to personu, kas pēc islamistu pastrādātajiem teroraktiem Parīzē VALSTS TELEVĪZIJĀ (!!!) aicināja salauzt pirkstus redaktoriem, vai to netiesās? Tam jau droši vien Trīs zvaigžņu ordenis piešķirts, ko?

 4. Varbūt tad vajag sākt kriminālprocesu pret pret to musļiku pusaudzi un viņa vecākiem, kurš poļu stacijā ar izteiksmīgu žestu parādīja, ka poļiem pārgriezīs rīkles. Kā tur ar bāriņtiesu? Tur vajadzēja izņem sīko musļiku un nodot norvēģu „Barnevarne“ bet tālāk norvēģu ģimenē..

 5. Tiesat par jebkuras religijas kritizesanu, kas jebkura gadijuma ir pamatota, jo tas ir totalitaras pret jebkuriem to sadomato murgu noliedzejiem un nesekotajiem, visiem, kuriem nevar izskalot smadzenes un padarit par vergiem, ir reala inkvizicijas atgriesanas ar valsts atbalstu.
  Bet ka ir attieciba uz visu religiju biditaju draudiem un santazu parejai pasaulei, ja nesekos, neklausis to iedomu elkam? Viss kartiba, tie drikst? Ka ar to sludinataju atklatiem meliem un krapsanu savu izmurgojumu sludinasana? Atkal viss OK? Tatad sliktie tikai tie, ko nevar apkrapt, pazemot, likt klanities un kuri atlaujas tam iebilst un pateikt konkreti par tiem aiz religijam noslepusajiem noziedzniekiem?
  It seviski ka tas religijas neparstav nekadu dievu, tikai ta saukto garigo lideru ideologiju. Lidz ar to tadi tiesataji aizstav sis izplatitas krapniecibas, faktiski uz tas bazes izveidotas garigas un fiziskas verdzibas uzturetaju neaizskaramibu un labsajutu? Izskatas pec sazarotakas mafiozas savienibas.

 6. Var būt kādsslims nepareizi noformulēja ,bet …valsts atkalliek smieties pilsonim.. vai nopietni ? Kuru mums te sēdinās ?karoga,pases utt.komentāru ,vai tabakas ,alkahola, narkotiku tirgotāju, cilvēku kontrbandistus, bandītus, zagļus….? KO JŪS TE DZEJOJAT , Krimināl apsūdzības jau sen LATVIJĀir kļuviušas par apsmieklu tautai,

 7. nemusulmānim rūpīgi izlasīt jebkuru normālu korāna satura tulkojumu,lai sāktu izvairīties no viņiem ar līkumu.

 8. gribat nobīties no muhamedāņiem,tad rūpīgi izlasiet jebkuru normālu korāna satura tulkojumu

 9. gribat nobaidīties no musulmāņiem,tad rūpīgi izlasiet jebkuru normālu korāna satura tulkojumu.

 10. Pārsteidz tas ka “vates” var ķengāties par manu valsti kā grib, bet pie atbildības šīs pabiras kā neasauc tā arī nesauks 🙁

 11. Tikmēr girsi un citi dirsi ir uz brīvām kājām.

 12. nu redz’kaa.vaarda briiviiba,savu domu,savas dziives pieredzes izpaushanu tagad noveertee kaa naidiigu.DP iesuudz.tad kad cietiis kaads tuvinieks vai passhi kaadaa notikumaa kaa Pariize vai citaa nelaimee ko uztaisa shitie baardainie akbari,gribeetos uzzinaat vinu pashu domas-kaadas buus?Taa tisau ir pasuutiita no augsas-redz mums nav neviena taada mums vajag to paraadiit .Redz’kaa.KAS TAALAAK BUUS?Kaadi noteikumi sekos veelaak no valdiibas,kad vinu seit buus 600+Akbari?

Draugiem Facebook Twitter Google+