LETA

Perspektīvākās profesijas – IT un loģistika 0

Par vislabāko jomu studiju izvēlei 44% Latvijas iedzīvotāju šobrīd uzskata informācijas tehnoloģijas. Transports un loģistika ir otra perspektīvākā nozare Latvijā izglītības ieguvei, atzīst trešdaļa jeb 31% “GEFCO Baltic” un “Snapshots” veiktās aptaujas dalībnieku. Savukārt trešajā pozīcijā ierindojusies ķīmijas un farmācijas joma (23%).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Vienāds skaits, t.i. 20% respondentu uzskata, ka Latvijā patlaban visperspektīvākā nozare izglītības izvēlei ir medicīna un uzņēmējdarbība, tādējādi šīs jomas dala Latvijas iedzīvotāju aptaujas ceturto/piekto vietu.

“Pieprasījums pēc loģistikas speciālistiem tirgū ir saglabājies nemainīgi augsts visu pēdējo gadu laikā, un pēc mūsu kompānijas pieredzes, varu teikt, ka augstas kvalitātes loģistikas profesionāļu trūkst. Mūsdienu biznesa vidē specialitāte “loģistika” ietver ļoti plaša profila zināšanas – informācijas tehnoloģijas, svešvalodas, labas projektu vadības un izcilas saskarsmes prasmes. Tāpēc, lai atbalstītu jaunos speciālistus savas karjeras izaugsmē, “GEFCO Baltic” jau vairākus gadus sadarbojas ar Latvijas augstskolām, piedāvājot stipendijas un prakses vietas. Piemēram, pēdējos trīs gados esam nodrošinājuši praksi 15 studentiem, un septiņi jaunieši pēc prakses pabeigšanas uzsākuši karjeru kompānijā”, stāsta Viljams Leklērs, “GEFCO Baltic” ģenerāldirektors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā liecina aptaujas dati, transporta un loģistikas jomu kā perspektīvu biežāk tiecas novērtēt tieši gados jauni cilvēki – 20 līdz 29 gadu vecumā (36%), Vidzemē (36%) un Zemgalē (35%), kā arī Rīgā un Rīgas reģionā (31%) mītošie.

“Omnicom Media Group” interneta aptauja “Snapshots” veikta no šā gada 4. līdz 11. februārim. Aptaujas izlase tiek veidota proporcionāli Latvijas sociāli demogrāfisko grupu īpatsvaram, lai attiecīgās sociālās grupas būtu reprezentatīvi pārstāvētas. Aptaujā brīvprātīgi piedalījušies 983 respondenti vecumā no 15-74 gadiem.