×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Peru atsakās uzņemt britu fregati

Peru vakar atcēla plānoto britu jūras flotes fregates uzņemšanu, tādējādi solidarizējoties ar Argentīnu Folklenda salu jautājumā.

Bija iecerēts, ka britu fregate “Montrose” pietauvosies Limas ostā ceturtdien. Taču, kā apstiprināja Peru ārlietu ministrs Rafaels Ronkagliolo, fregates uzņemšana atcelta, atsaucoties uz Dienvidamerikas Valstu Savienībā (UNASUR) panākto vienošanos Argentīnas atbalstam Folkenda salu strīdā. Nopēlumu lēmumam atcelt ielūgumu izteikusi Britānijas vēstniecība Limā.

Tuvojoties Folklendu kara 30. gadadienai, Londonas un Buenosairesas attiecības parādījusies jauna spriedze. Folklenda salas pieder Britānijai, bet pretenzijas uz tām uztur arī Argentīna. Folklenda salu arhipelāgs atrodas Britānijas valdījumā kopš 1833. gada. 1982. gada 2. aprīlī Argentīnas militārā hunta sarīkoja iebrukumu, kas izraisīja īsu, bet asiņainu karu, kurā gāja bojā 649 argentīniešu un 255 britu karavīri, kā arī trīs vietējie iedzīvotāji. ANO ir aicinājusi Britāniju sākt sarunas par salu dekolonizāciju, bet Londona to atteikusies darīt. Folklenda salas atrodas 400 jūras jūdzas no Argentīnas piekrastes, tur mitinās aptuveni 3000 iedzīvotāju un arhipelāgs bauda pašpārvaldes tiesības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+