×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Peru par spiegošanu no darba atstādināta premjerministre

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Peru Kongress atlaidis premjerministri Anu Haru (attēlā), atzīstot, ka viņa ir politiski atbildīga par notikušo likumdevēju, žurnālistu, uzņēmēju un parasto pilsoņu izspiegošanu.

Šī ir pirmā reize kopš 1968. gada, kad Kongress ir atlaidis premjerministru. Augstākā izpildvara Peru atrodas prezidenta rokās, un šī ir lielākā politiskā krīze, ko nācies pieredzēt Olantam Umalam, esot prezidenta amatā. Umalam, kura prezidenta pilnvaru termiņš beigsies pēc gada, tagad jau septīto reizi jāieceļ jauns premjerministrs.

Žurnāls “Correo Semanal” 19. martā publicēja sarakstu ar Peru iedzīvotājiem, pret kuriem esot sācis izmeklēšanu Nacionālais Izlūkošanas direktorāts. Sarakstā ir politiķi un viņu ģimenes locekļi, žurnālisti, uzņēmēji un tūkstošiem parasto pilsoņu. Nākot atklātībā šīm ziņām, Hara, kura jūlijā aizvadīja savu pirmo gadu premjeres amatā, tika izsaukta Kongresa priekšā. Viņa paziņoja, ka lūgusi veikt izmeklēšanu, un apgalvoja, ka datu izpēte pret šiem cilvēkiem notikusi jau vismaz pēdējo divu valdību laikā.

Februāra sākumā valdība deva rīkojumu Nacionālajam izlūkošanas direktorātam uz laiku apturēt darbu. Tiek uzskatīts, ka izlūkdienests izspiegojis gan valdību, gan opozīciju. “Lai gan viņa nedeva instrukcijas, lai tas notiktu, ir skaidrs, ka politikā kādam ir jāuzņemas atbildība,” pirms balsojuma par premjeres atstādināšanu norādīja kāds opozīcijas politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+