×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Perukua pirmatnējā esence

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā atgriežas par vokāla dievieti dēvētā austrāļu pasaules mūzikas dziedātāja Perukua. Mākslinieces solokoncertā 29. oktobrī Rīgas Kongresu namā izskanēs viņas jaunākā albuma “The Original Essence” mūzika.

Perukuas piesātinātais, pirmatnēji emocionālais un vienlaikus meistarīgais dziedājums daudziem licis viņu nodēvēt par vokāla dievieti, svētās sievietes balsi vai Zemes balsi. Vairāk nekā 12 gadus viņa apguvusi Amerikas indiāņu tradicionālos dziedājumus, pēdējos gados paralēli pievēršoties arī indiešu klasiskās mūzikas aicinājumam. Perukua savus iespaidus iesaistījusi viņas unikālajā balss skanējumā. Mūziķe izveidojusi vairākās jogas tradīcijā sakņotas prakses, kuras pati dēvē par “vokālo jogu”, “vokālo tantru” un “emocionālu attīrīšanos”.

Par Perukuas daiļrades lūzuma punktu var uzskatīt 90. gadu sākumu, kad Austrālijā karjeru sākusi džeza dziedātāja nolēma pievērsties pasaules mūzikas tradīciju izpētei un atdzīvināšanai. Kopš tā laika ierakstīti vairāk nekā astoņi albumi, sadarbojoties ar dažādu netradicionālu un tautas instrumentu izpildītājiem.

Kad Perukua sāka padziļināti nodarboties ar mūziku, viņa tai pieķērās kā “izbadējies gars”. Bet pēc kāda laika viņa pamanīja apkārt tukšumu – viņu pārstāja gandarīt tas, ko viņa dzirdēja un dziedāja pati. Dziedātāja atskārta, ka viņas aicinājums ir kaut kas cits – dziļāks par mūziku izklaidei. Toreiz, 22 gadu vecumā, Perukua mainīja sava ceļa virzienu. Viņas jaunais stāsts sākās okeāna krastā, kurp Perukua devās katru dienu, apsēdēs zemē un dziedāja. Šī dziedāšana atklāja to, ko viņa dēvē par “Zemes dvēseli”, palīdzēja sajust tās apziņas dziļumu un tās mīlestības lielumu, kas ir visas būtības pamatā. Stāsts vēsta, ka dziedātāja piedāvājusi sevi mātei Zemei, sakot: “Izmanto manu talantu, ko esmu saņēmusi no tevis, lai skartu cilvēku sirdis.” Viņa to sauc par Māti, bet garam, ar ko viņa runāja, nav konkrēta vārda, kaut gan viņa izjuta to kā reāli eksistējošu, kaut ko augstāku.

Perukua līdz šim ieskaņojusi četrus soloalbumus (“Awaken the Snake”, 2000; “The Sacred Opening”, 2005, “Love’s Deepest Calling”, 2006; “Opening the Sacred Voice”, 2009), kā arī sadarbojusies ar dažādiem mūziķiem. Šogad klajā nācis Perukuas jaunais albums “The Original Essence”, kura kompozīcijas skanēs koncertā Rīgā. Ieraksta producents ir trīs “Grammy” balvas ieguvušais Toms Vasingers. Mūziķe izziņojusi arī koncertus Amsterdamā, Minskā, Sanktpēterburgā un citur Austrumeiropā.

Iepriekš Latvijā vokāliste uzstājās pērn, kad septembrī sniedza koncertu “Splendid Palace”. Šajā reizē māksliniece pirmoreiz uzstāsies kopā ar latviešu mūziķiem – sitaminstrumentālistu Arti Orubu, basģitāristu Edvīnu Ozolu, čellistu Valteru Pūci, vijolnieku Gidonu Grīnbergu un perkusionistu Dmitriju Jevsikovu.

“Pēc vasaras radošo darbnīcu sesijas pārceļos uz koncertu jomu. Rīgā uzstāšos lielajā Kongresu namā, kur parādīšu savu jauno albumu,” septembrī veiktā ierakstā savā blogā pauž mūziķe. “Tā kā Latvija atrodas vidū – starp Lietuvu un Igauniju, es vēlētos aicināt klausītājus arī no abām pārējām Baltijas zemēm, jo šis būs mans vienīgais šā gada koncerts šajā reģionā.”

Varbūt noder

Koncerts: 29. X 19.00 Rīgas Kongresu namā.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 16 – 37,50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+