×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

PET pudeles varēs nodot taras punktos 12 Latvijas pilsētās

Foto: LETAFoto: LETA

Turpinoties plastmasas pudeļu savākšanas eksperimentam, noslēgta vienošanās ar vēl trīs taras punktiem, kuros iedzīvotāji pret atlīdzību varēs nodot PET plastmasas pudeles, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma “Eco Baltia”.

No 1.oktobra PET pudeļu pieņemšana tika sākta taras punktos Jelgavā, Raiņa iela 35, un Priekuļos, Ziedu ielā 4, bet no 21.oktobra plastmasas pudeles varēs nodot taras punktā Saldū, Ezera ielā 1.

Līdz ar to kopumā darbosies 17 šādi PET pudeļu pieņemšanas punkti 12 dažādās Latvijas pilsētas.

AS “PET Baltija” direktors Kaspars Fogelmanis skaidro, ka, sākot pudeļu savākšanas eksperimentu, uzņēmums saņēmis daudzu iedzīvotāju un arī uzņēmumu zvanus ar lūgumu sākt PET pudeļu pieņemšanu petr atlīdzību arī citās Latvijas pilsētās. Izvērtējot uzņēmuma un sadarbības partneru iespējas, pēdējos mēnešos uzsākta sadarbību ar sešiem taras punktiem.

Septembrī iedzīvotāji taras punktos nodevuši 127 752 PET pudeles jeb aptuveni piecas tonnas. Kopumā projekta laikā ir savāktas 686 797 PET pudeles jeb aptuveni 26,4 tonnas.

Septembrī visvairāk pudeļu nodots Rīgā – 50 146 plastmasas dzērienu pudeles jeb 39% no visām šajā mēnesī nodotajām PET pudelēm. Ogrē par samaksu iedzīvotāji nodevuši 25 800 PET pudeles, bet Valmierā – 13 000 pudeļu.

“Ceru, ka arī turpmāk iedzīvotāji PET pudeles nogādās taras punktos vai izmetīs atkritumu šķirošanai paredzētajos konteineros. Neatkarīgi no tā, kuru pudeļu šķirošanas veidu iedzīvotāji izvēlas, visas Latvijā sašķirotās PET pudeles nonāk mūsu rūpnīcā Jelgavā “PET Baltija” un tiek pārstrādātas otrreizējās izejvielās – PET pārslās,” skaidro Fogelmanis.

Eksperimenta mērķis ir pārbaudīt PET pudeļu iepirkšanas sistēmas darbību, kas balstīta uz esošās infrastruktūras izmantošanu un neprasa milzīgus finanšu ieguldījumus. Lai iegūtu datus par sistēmas darbību, plānots savākt divus miljonus PET (polietilēnteraftalāta) pudeļu.

Pieņemtas tiek tikai tādas PET pudeles, kuras ir iespējams pārstrādāt. Pārstrādei nederīgas ir PET pudeles, kurās bijusi eļļa, etiķis vai sadzīves ķīmija, kā arī ar PVC (polivnilhlorīda) etiķeti apvalkotas pudeles. PVC materiāla etiķetes parast klāj visu pudeli, un pirms pudeles nodošanas taras punktā tās nepieciešams noņemt. Mazās etiķetes pārstrādes procesam netraucē, un tās nav nepieciešams noņemt. Taras punktos tiek pieņemtas tikai saplacinātas PET pudeles.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+