×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

PET pudeļu korķīšu kartei savākts pusmiljons korķīšu

korkisi

Lielās talkas PET pudeļu korķīšu pasaules kartei tika savākts pusmiljons pudeļu korķīšu, aģentūru LETA informēja talkas mediju koordinatore Dace Jaunupe-Bargā. Sestdien Kronvalda parkā sešas stundas tika veidota 54 kvadrātmetrus liela pasaules karte no plastmasas pudeļu korķīšiem.

Pēc kartes izgatavošanas tā tika nofotgrafēta un attēls tiks nosūtīts kā sveiciens no Latvijas visām pasaules valstīm, kuras šogad iesaistījušās vides sakopšanas akcijā “Let’s do it! World Cleanup 2012”.

Nodibinājuma “Rīga 2014” pārstāve Anna Muhka skaidroja, ka pasaules kartē ar raibiem korķīšiem atzīmētas tās 90 pasaules valstis, kuras iesaistījušās talkas kustībā, savukārt ar baltas krāsas korķīšiem atzīmētas tās valstis, kas vēl nepiedalās.

Pēc aptuveniem aprēķiniem šogad Lielajā talkā piedalījušies 210 000 talcinieku, bet precīzs skaits vēl tiek aprēķināts.

Vides un atkritumu apsaimniekošanas firma “L&T”, kuri Rīgā talkas atkritumus izved bez maksas, ziņo, ka šodien atkritumu poligonos pagaidām nogādāti 92 tonnas atkritumu, bet mašīnas turpina strādāt visu dienu. Pēc provizoriskiem aprēķiniem no Rīgas tiks izvestas 150 tonnas atkritumu, kas varētu būt par 25 tonnām mazāk, nekā pagājušajā gadā, sacīja Jaunupe-Bargā.

Starp interesantākajiem atkritumiem Lielās talkas laikā bija 69 kurpju pāri Valkā, 100 pudeles liķiera “Moka” Naukšēnos, savukārt Grobiņas evaņģēliski luteriskā draudze Priediena senkapos atraduši grāmatu “Kamasūtra”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+