×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Nevēlamies atbildēt propagandai ar propagandu. Saruna ar EDF izpilddirektoru Jeržiju Pomianovski (4)

Eiropas Demokrātijas fonda izpilddirektors Jeržijs Pomianovskis. Foto - DEMOCRACYENDOWMENT.EUEiropas Demokrātijas fonda izpilddirektors Jeržijs Pomianovskis. Foto - DEMOCRACYENDOWMENT.EU

“Pēdējos desmit, piecpadsmit gadus mēs esam vērojuši, kā Krievijas propaganda lēnām sasniedz to punktu, kurā ir tagad,” tā sarunā ar “Latvijas Avīzi” saka Eiropas Demokrātijas fonda izpilddirektors Jeržijs ­Pomianovskis. Ar Nīderlandes valdības finansiālu atbalstu fonds patlaban īsteno pētījumu par to, kā piedāvāt Eiropas krievvalodīgo auditorijai citu informatīvo telpu un stāstu iepretim Kremļa arvien lielāku spēku gūstošajai propagandai. Nīderlandes valdība programmu atbalsta pēc tam, kad Malaizijas lidmašīnas katastrofā virs Austrumukrainas zaudēja savus pilsoņus. Ar pirmajiem pētījuma rezultātiem fonds sola iepazīstināt pavasarī Austrumu partnerības samitā Rīgā.

– Kāds ir jūsu pētījuma nozīmīgākais uzdevums?

Eiropas Demokrātijas fonda izpilddirektors Jeržijs Pomianovskis. Foto – DEMOCRACYENDOWMENT.EU

– Svarīgi saprast, ka mēs iesaistāmies, no vienas puses, pētnieciskā procesā, no otras puses, politiskā procesā, kur līdzdarbojas daudzi eksperti, lai saprastu un definētu, kā rīkoties labāk, lai izvairītos no tiešām šīs ārkārtīgi nedabiskās situācijas, kad valoda sadala sabiedrības un to iespējas piedalīties demokrātiskā, daudzpusīgā diskusijā. Mēs nevēlamies atbildēt propagandai ar propagandu, bet gan veidot vienlīdzīgu diskusiju gan starptautiskajā, gan krieviski runājošo informācijas telpā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. ................... Atbildēt

  vēstures un notikumu skaidrojums nav propaganda. Domāju, Rietumi nezin, ka no Latvijas izveda verdzībā zīdaiņus, ka viņu vēl siltajās gultiņās salīda krievijā brīvībā palaistie cietumnieki……….

 2. Analfabētisms. JEŽI, nevis JERŽIJS. Skumji, ka arī LA ir pārkrievojusies

 3. Jāsaprot pats pamats. Vienotā un nedalāmā krietniem desmitiem miljonu joprojām ir vienīgā patiesība. Propagandē kā gribi, informācija tiek šķirota. Derīgā, kas atbilst cccp kanoniem, un nederīgā, kas neatbilst. Galvenās derīguma pazīmes ir uzvara pirms 70 (!!!!) gadiem (interesanti, cik procenti amerikāņu 1935 gadā par cilvēka vēstures svarīgāko gadījumu uzskatīja viņējā Pilsoņu kara beigas?), krievu tautas kā pasaules vēstures svarīgākās organismu kopības atzīšana, hipernacionālā krieviskuma (internacionālisma) absolūtais pretstats jebkuram citam nacionālismam. Un par laimi, jāsaprot, ka “internacionālistu” armija jau labu brīdi vairs nebūt nav varenāka par visām pārējām kopā ņemot, ka pasaules kādreiz trešā pēc iedzīvotāju (un iesaucamo) skaita tūlīt būs vienā rindā (apmēram trešajā desmitā) ar veselu virkni tuvu kaimiņu, kam ir pavisam citi uzskati par pasaules uzbūvi.

 4. Izskatās, ka plānā galdiņa urbēji to naudu labi prot šķērdēt un darbību imitēt ne tikai Latvijā.
  “Liela ekspertu grupa….ap 40 konsultantu”
  Un ko tad viņi dara un darīs? “Vērosim…. vaicāsim ekspertiem…. taisīsim iniciatīvu grozu….”
  Un kād būs kaut kādi rezultāti? “….procesa analīze ilgs sešus mēnešus…” (Pēc “analīzes” pabeigšanas kā rezultāts, droši vien būs pāris simts aprakstītu lappušu, kuras tāpat neviens nelasīs.)
  Izskatās atkal, ka kārtējo reizi “kalns būs dzemdējis peli”. Tāpat kā tas Latvijā dibinātās komisijas pētījums par iedzīvotāju izceļošanas iemesliem.
  Kā rādās, tad arī Eiropā ir nopietni spēki, kuri dara visu. lai Krievijas propogandai būtu zaļā gaisma uz cilvēku prātiem pēc iespējas ilgāku laiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+