Foto: LETA

Pētera Avena porcelāns apskatāms Ventspilī 0

Ventspils Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē apskatāma “Porcelāna kolekcija. Rīgas mākslas porcelāns (1925-1940) Pētera Avena krājumā”, aģentūrai BNS pavēstīja Ventspils muzeja pārstāve Inese Māla.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Porcelāna kolekcija Ventspilī būs apskatāma no 3. septembra.

Kolekcionārs Pēteris Avens savācis mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas mākslas porcelāna kolekciju, un ar to tiek iepazīstināti Latvijas reģionu skatītāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Porcelāna ražošana Rīgā sākās jau 19.gadsimta vidū, kad Maskavas forštatē tika nodibināts krievu uzņēmēja Sidora Kuzņecova uzņēmums, bet kopš 1886.gada darbojās vācu rūpnieka Jakoba Jesena fabrika. Porcelāna ražošanas attīstību Latvijā veicināja vietējās izejvielas un ostas, kas nodrošināja gatavās produkcijas eksportu.

20.gadsimta 20.gadu sākumā jaunajā neatkarīgajā Latvijas Republikā latviešu mākslinieki pievērsās domai par nacionālas idejas apgarotas un stilistiski vienotas priekšmetiskās vides izveidi. 1925.gadā trīs mākslinieki – gleznotāji Romans Suta un Aleksandra Beļcova un grafiķis Sigismunds Vidbergs – nodibināja porcelāna apgleznošanas darbnīcu “Baltars, kas pastāvēja tikai līdz 1928.gada beigām, tomēr tā vērtējama kā mūsu klasiskā modernisma ieguldījums 20.gadsimta mākslas vēsturē. 30.gados Rīgā darbojās vēl divas porcelāna apgleznošanas darbnīcas – “Burtnieks” (1929-1939) un “Ripors” (1933-1934). Par galveno tēmu kļuva daudzveidīgas tautas dzīves ainas, tautudēli un tautumeitas, kompozīciju sērijas pēc tautasdziesmu motīviem tautiskā romantisma garā. 1934.gadā nodibināta akciju sabiedrība “M.S.Kuzņecovs”.

Mūsdienās porcelāna fabrikas Rīgā vairs neeksistē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.