×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Pētera Vaska Vašingtonas koncertu varēs dzirdēt arī Operā

Foto - LETAFoto - LETA

Tikai vienu reizi, 7. februārī, plkst. 15, Latvijas Nacionālās Operas Beletāžas zālē būs iespēja noklausīties “Pētera Vaska mūzikas koncerta Vašingtonā ieskaņu Rīgā”.

Jau 12. februārī šī pati programma skanēs Vašingtonā (ASV), koncertu sērijā “Vadošie Eiropas komponisti”, ko 2009. gadā izveidojis ASV senākais laikmetīgās mākslas muzejs “The Phillips Collection”.

Programma Vašingtonā un Rīgā būs vienāda: P. Vaska skaņdarbus “The Fruit of Silence” (“Klusuma auglis”) klavieru kvartetam un flautai, “Green Scenery” (“Zaļā ainava”) klavierēm solo, Andante cantabile no Otrā čella koncerta čellam un klavierēm, “Landscape with Birds” (“Ainava ar putniem”) flautai solo, Klavieru kvartetu vijolei, altam, čellam un klavierēm atskaņos Dita Krenberga un RIX kvartets.

Saskaņā ar koncertcikla veidotāju ieceri, mūziķus izvēlas paši komponisti, un Pēteris Vasks šoreiz aicinājis muzicēt Latvijas labāko flautisti, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistari Ditu Krenbergu un Latvijas ilgmūžīgāko kameransambli – RIX kvartetu.

Pēteris Vasks ir pasaulē pazīstamākais Latvijas komponists. Kopš 90. gadu sākuma viņam jaunus opusus pasūtina pasaules ievērojamākie atskaņotājmākslinieki, kuru skaitā ir Gidons Krēmers, “The Hilliard Ensemble”, “Kronos Quartet”, Sola Gabeta. Vasks ir Arvo Perta un Gijas Kančeli garīgais radinieks, viņa mūzikā ir spēcīgi gaismas un tumsas kontrasti, dziļas sāpes un nenomācama ticība. Vaska spēcīgākie iedvesmas avoti ir Latvijas daba, latviešu tautas mūzika un putnu balsis.

Ieejas maksa LNO – 20 eiro; “The Philips Collection” – bez ieejas maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+