×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Pēterbaznīcā skanēs korāļi un spiričueli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielajā Piektdienā, 18. aprīlī pulksten 17, Rīgas Sv.Pētera baznīcā koncertu “Agnus Dei” sniegs ASV Austrumu piekrastes jauniešu koris “Morris Knolls Chorale” diriģenta Maikla Semancika vadībā, portālu LA.lv informēja Liene Jakovļeva.

Koncerta programmas sākumā – stilizētas klasiskās mesas aprises atšķirīgu laikmetu komponistu izveidē. Vairākas pamatdaļas, tostarp koncerta nosaukumam izvēlēto “Agnus Dei”, radījis baroka meistars Hanss Leo Haslers, bet “Sanctus” pieder mūsdienu skaņradim Kreigam Kortnijam. Tālāk blakus Tomasa Tallisa un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi darbiem ļausimies spiričuelu burvībai un Harolda Ārlena “Pāri varavīksnei”, kura nav zaudējusi popularitāti kopš filmas “Burvis no Oza zemes” (1939) laikiem. Bet noslēgumā – garīgās mūzikas nozarē nu jau pasaules mērogā pazīstamā latviešu komponista Riharda Dubras “Ave Maria”.

“Morris Knolls Chorale” ir Ņūdžersijas skolas Morris Knolls High School koncertkoris – labākais no sešiem skolas koriem. Pēdējo gadu laikā tas sava diriģenta Maikla Semancika vadībā guvis daudz balvu un citu atzinību plašā koncertdarbībā, koru konkursos un sadarbības projektos. Koris “Morris Knolls Chorale” divreiz koncertējis Ņujorkas Kārnegija zālē, uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Sāru Maklahlanu, Lorīnu Makenitu, pasaulslaveno flautistu Džeimsu Golveju un Džekiju Īveinko, kas pārstāv pašu jaunāko amerikāņu dziedātāju paaudzi un ir plaši pazīstama visā Ziemeļamerikā pēc līdzdalības televīzijas šovā “America’s Got Talent” 2010.gadā.

Maikla Semancika kori piedalījušies daudzos starptautiskos pasākumos, kuru vidū ir Čehu Mūzikas muzeja sarīkojums Prāgā, Pūpolsvētdienas dievkalpojums Sv.Stefana katedrālē Vīnē un citur. Koncerts Rīgā ir viens no kora pieturas punktiem koncertceļojumā uz Baltijas valstīm un Somiju.

Ieeja koncertā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+